main-slider-back

„BĄDŹ BYSTRY U DENTYSTY”

Poradnik dentystyczny dla Pacjentów
JAK MIEĆ PIĘKNY UŚMIECH
I NIE BAĆ SIĘ STOMATOLOGA

książka z ilustracjami Henryka Sawki


WYDANIE II ROZSZERZONE

JAK MIEĆ UŚMIECH CELEBRYTY?

Wyjątkowy poradnik, jak odwiedzać dentystę z przyjemnością

Świadomy pacjent jest sprzymierzeńcem lekarza. Plan leczenia przestaje być zbiorem niejasnych pojęć, lecz mapą wspólnej, nieje dnokrotnie długiej podróży. “Bądź bystry u dentysty” to zaś jej przewodnik. Dzięki niemu pacjent dużo chętniej uda się w nią ze swoim lekarzem.

dorota

Dorota

Stankowska

PRZEMEK

Stankowski

Robert

Białach

Henryk

Sawka

Wyjątkowy poradnik, jak nie stracić swoich zębów i odwiedzać dentystę z przyjemnością — WESOŁE opowiadania oparte na faktach! Dowiedz się, co może zrobić dla Ciebie nowoczesna stomatologia i jak dobrze zainwestować swoje pieniądze!

 • Jeśli pasję udaje się połączyć z wykonywanym zawodem, powstaje wirtuozeria, którą w tej książce autorzy podają niczym gaz rozweselający; działa i dostarcza dużo rozrywki.

  Tomasz Schmidt

  Prowadzący program TVN “Ostre cięcie”

 • Oryginalny! Niezwykłe spojrzeniem na to, co może nas czekać w gabinecie dentystycznym. Będziecie naprawdę pozytywnie zaskoczeni! Poradnik ten nie tylko dostarcza wielu ważnych informacji, ale pełen jest także zabawnych anegdot, które wywołują szeroki uśmiech. Przy okazji, dowiecie się, co zrobić, by nie wstydzić się tego uśmiechu. Pamiętajcie, że piękno zaczyna się od równowagi pierwiastka fizycznego i duchowego. Zdrowi ludzie zawsze wydają się być ładniejsi. A zdrowi, to również tacy, którzy mają piękne, zadbane zęby.

  Elizabeth Thieriot

  Filantropka, autorka książki “Be fabulous at any age”

 • Cieszę się z publikacji pomocnej w dbaniu o zęby i estetykę twarzy, która łamie stereotypy. Od dziecka szczoteczka towarzyszyła mi zawsze. W Klinice Państwa Stankowskich dowiedziałam się jednak, co należy poprawić w mojej technice mycia zębów i jak osiągnąć wymarzony uśmiech. Książka wyśmienicie podaje wiedzę. Uśmiałam się do łez, oczywiście widząc w wielu zabawnych historiach siebie. Wierzę, że dzięki tej książce podniosą się standardy i wiedza lekarzy dentystów oraz świadomość nas, pacjentów. Gorąco polecam! Lektura obowiązkowa.

  Joanna Kostrzewska

  Prezes Plazanet – RevitaLash®, Mama Mio® Polska

 • „…jeden uśmiech wydziela więcej endorfin niż dwie kostki czekolady”, „…kosztuje mniej niż elektryczność, a daje więcej światła” – piszą to wybitni stomatolodzy lekkim ciepłym językiem, zapraszając nas do tego, abyśmy dbali o nasze własne zęby. Tłumaczą, że wizyta w gabinecie stomatologicznym to nic strasznego. Czuje się więc to, że książkę napisali ludzie wielkiego serca oddanego w swojej profesji innym ludziom. Wielkie podziękowanie i szacunek i od dziś bardziej dbam o zęby!

  Zdzisław Dąbczyński

  Przedsiębiorca, założyciel firmy Awimed, autor książki “Inspiracje i drogowskazy. Jak rozsądnie przemierzać drogi i bezdroża życia”.

 • Wyjątkowy poradnik, jak nie stracić swoich zębów i odwiedzać dentystę z przyjemnością — WESOŁE opowiadania oparte na Wizyty u dentysty od dziecka napawały mnie ogromnym lękiem. To były chyba jedne z najbardziej stresujących doświadczeń w moim życiu. I pomimo że starałam się bardzo dbać o swoje zęby i mnie nie ominęło przykre leczenie kanałowe czy potworna resekcja, po której cierpiałam jeszcze przez dwa tygodnie po zabiegu. Z ogromną przyjemnością przeczytałam książkę autorstwa pary dentystów z pasją. Już od pierwszych słów bije z niej lekkość i niezwykle pozytywny przekaz. Autorzy za pomocą zabawnych i wciągających historyjek opowiadają o swojej pracy, przełamując w ten sposób lody strachu, a nawet przerażenia u każdego, nawet najbardziej wrażliwego pacjenta. Dzięki tej bardzo ciekawej formie przekazu dowiedziałam się o wielu istotnych sprawach, jak na przykład o tym, co robić, by w jak najmniejszym stopniu „sponsorować” dentystów, jak sprawdzić, czy mam naprawdę wyczyszczone zęby, albo o tym, że ludzie dorośli powinni myć zęby zupełnie inną techniką niż dzieci. Jaka to technika…? Hm, o tym i o wielu innych niezwykle ciekawych i ważnych kwestiach dowiesz się, czytając tę książkę. Gorąco zapraszam do lektury, bo naprawdę warto!

  Katarzyna Helena Kowalska

  Coach, trener biznesu, kariery i rozwoju osobistego, autorka “Skuteczny coaching”

“BĄDŹ BYSTRY U DENTYSTY”
Dorota Stankowska

Dorota

Stankowska

Powiedzieć, że Dorota zajmuje się stomatologią estetyczną od kilkunastu lat, byłoby dużym uproszczeniem. Można rzec, że stomatologię wyssała z mlekiem matki – wyrastała w rodzinie dentystów.

Dorota, jako osoba ambitna i nielubiąca trwonić czasu na lenistwo, po ukończeniu stażu podyplomowego od razu rozpoczęła praktykę w gabinecie prywatnym. Od tamtej pory nieustannie poszerza swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje. Ukończyła kursy w najlepszych ośrodkach stomatologicznych na świecie, m.in. w USA, Szwajcarii, Niemczech, we Włoszech czy w Wielkiej Brytanii. Jest dumną posiadaczką tytułu Master of Fixed Prosthodontics, który zdobyła na Uniwersytecie w Sienie. Poza tym aktywnie działa w prestiżowych stowarzyszeniach branżowych, np. w Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

Jest jedynym w Polsce członkiem prestiżowej The Dawson Alumni Association w USA. W przeszłości pokonała ciężką chorobę. Żyje dzięki lekarzom, którzy jej pomogli. Teraz ona pomaga pacjentom w odzyskiwaniu radości życia dzięki pięknemu uśmiechowi.

Swoją pasję przekazuje dalej, ucząc innych dentystów w kraju i za granicą, zarażając ich energią i entuzjazmem.

PRZEMEK

Stankowski

Wykorzystując światową wiedzę i ponadprzeciętne umiejętności manualne, pomógł tysiącom pacjentów odzyskać pewność siebie, dzięki nowym zębom. Łączy w sobie cierpliwość i wielkie serce. Dzięki temu precyzyjne zabiegi to jego specjalność.

Chirurgia i periodontologia stały się jego pasją od ukończenia Pomorskiej Akademii Medycznej w 2000 r. Obecnie jest w spółwłaścicielem Praktyki Dentystycznej Stankowscy, którą prowadzi wspólnie z żoną w Poznaniu. Tam zmienia na lepsze życie ludzi wstydzących się uśmiechać.

Jego pasja zawiodła go w różne miejsca na świecie. Uczył się na najlepszych Uniwersytetach w USA, Szwajcarii, Niemczech. Jest absolwentem programu implantologicznego Master Program in Implant Dentistry na Uniwersytecie UCLA w Los Angeles w USA oraz ekspertem firmy Straumann.

Dzielenie się wiedzą jest jego pasją. Aktywnie działa na rzecz stowarzyszeń branżowych. Jest dyrektorem pierwszego ITI Study Club w Polsce, będącego częścią Międzynarodowego Stowarzyszenia Implantologicznego (International Team for Implantology, ITI) poświęconego profesjonalnej edukacji.

W ramach działań ITI Study Club zajmuje się organizacją szkoleń prowadzonych przez największe sławy światowej stomatologii. Prowadzi również wysoko cenione szkolenia praktyczne dla dentystów z zakresu chirurgii. Wyedukował już wielu znakomitych lekarzy.

Jest członkiem prestiżowych organizacji m.in. International Team for Implantology, Amerykańskiej Akademii Periodontologii i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej.

Robert

Białach

Ukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Rozwój w kierunku kompleksowej stomatologii zaczął już podczas stażu podyplomowego uczęszczając na liczne kursy miedzy innymi z zakresu Digital Smile Design. W klinice zajmuje się leczeniem ortodontycznym. Ukończył prestiżową Akademię Dawsona na Florydzie oraz Curriculum Ortodontyczne FACE (Functional and Cosmetic Excellence) w Stambule. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Stale rozwija swoją wiedzę uczestnicząc w najbardziej prestiżowych sympozjach, kursach i kongresach w Polsce i na świecie.

Henryk

Sawka

Jeden z najpopularniejszych polskich rysowników satyrycznych. Wnikliwy obserwator sceny politycznej i obyczajów Polaków. Przywiązuje dużą wagę do tekstu, twierdząc, że rysunek bywa niekiedy pre-tekstem do dymku. Rysując, korzysta z technik tradycyjnych („piórko i węgiel”) oraz nowoczesnych narzędzi multimedialnych (iPad). Hobbystycznie pisze skecze i parodie oraz trawestacje utworów literackich. Jego prace można oglądać m.in. w galeriach Sawka.pl, Onet.pl oraz Newsweek Polska.