main-slider

ZNIECZULENIE
gazem
rozweselającym

Znieczulenie

gazem rozweselającym

Dbając o jak najbardziej komfortowe warunki wykonywania
zabiegów i samopoczucie pacjentów podczas ich trwania
wykorzystujemy gaz rozweselający. Stosujemy go w przy-
padkach gdy pacjent odczuwa:

kolka

Nadal w niektórych przypadkach zdarza się, że wizyta na fotelu stomatologicznym wywołuje lęk lub wręcz panikę. Jest to mit sprzed wielu lat.

W naszej klinice, wszelkie zabiegi pozbawione są dyskomfortu bólowego. W przypadkach kiedy obawa jest silniejsza od argumentów, z pomocą przychodzi gaz rozweselający, który wywołuje fizyczne odprężenie, przy jednoczesnym zachowaniu podstawowych odruchów i świadomości u pacjenta. Po podaniu wzienym gazu rozweselającego pacjent nie odczuwa strachu, ani lęku, a rozluźnienie i przyjemność przebywania w stanie odprężenia.

Uczucie relaksu równoczesnie wpływa na nastawienie do samego lecznia. Gaz rozweselający powoduje, że mija uczucie obawy, bądź strachu. Kiedy pacjent juź czuje się swobodnie, podanie znieczulenia, przeprowadzanie nawet długotrwałych zabiegów, przestaje być kłopotliwe i stresujące. Dzięki temu lekarz jest w stanie prowadzić leczenie w sposób precyzyjny, a pacjent nie odczuwa już więcej obaw.

Jeśli podświadomie towarzyszy Ci lęk przed leczeniem, bądź jest on na tyle silny, że wywołuje u Ciebie dyskomfort, lęk, bądź stres – poproś o podanie gazu rozweselającego.

mini-slider

SEDACJA

wziewna

Nasza praktyka dysponuje systemem do zabiegów z zastosowaniem gazu rozweselającego (sedacji wziewnej). Dla Naszych pacjentów proponujemy Kalinox™. Jest on mieszaniną dwóch produktów leczniczych podtlenku azotu /N2O/ i tlenu /O2/ w formie gazowej wdychanych, przez maskę. Jest bezpieczny i nieszkodliwy, stosowany w medycynie i ratownictwie w krajach zachodniej Europy od wielu lat.

Czas inhalacji mieszaniną zależy od czasu trwania przeprowadzanej procedury.

Dodatkową zaletą tej metody jest fakt, że powrót do stanu pierwotnego następuje bardzo szybko po zakończeniu inhalacji.

0

Przeprowadzonych
zabiegów sedacji

0

%
bezpieczeństwa

0

%
komfortu

mini-slider-2

Bądź bystry

u dentysty

Świadomy pacjent jest sprzymierzeńcem lekarza. Plan leczenia przestaje być zbiorem niejasnych pojęć, lecz mapą wspólnej, nieje dnokrotnie długiej podróży. “Bądź bystry u dentysty” to zaś jej przewodnik. Dzięki niemu pacjent dużo chętniej uda się w nią ze swoim lekarzem.

Wyjątkowy poradnik, jak nie stracić swoich zębów i odwiedzać dentystę z przyjemnością — WESOŁE opowiadania oparte na faktach! Dowiedz się, co może zrobić dla Ciebie nowoczesna stomatologia i jak dobrze zainwestować swoje pieniądze!

czytaj więcej

Umów się na wizytę

już dzisiaj!