mikroskop_001

LECZENIE
kanałowe

Leczenie kanałowe

pod mikroskopem

Bardzo często jedynym sposobem na uratowanie zęba, który jest poważnie zniszczony jest leczenie kanałowe. Kiedy jest ono przeprowadzone z najwyższą troską, taki ząb może spełniać swoją funkcję przez długie lata. W naszej klinice, leczenie kanałowe zajmuję wyjątkowe miejsce. Pracujemy przy pomocy mikroskopu, jest to gwarancja precyzyjnego i precyzyjnego leczenia kanałowego. Dzięki mikroskopowi, możemy dostrzec więcej detali, zabezpieczyć ząb jeszcze dokładniej. Bez zaawansowanego leczenia, wiedzy oraz najlepszej klasy materiałów z których korzystamy codziennie mamy nie nielibyśmy możliwości uratowania tych zębów, które zostałyby skazane na usunięcie.

Oprócz precyzji ważna jest również izolacja od innych zębów oraz śliny. Taką funkcję spełnia Koferdam. Jest to cienka gumowa tkanina, którą wyściełamy jamę ustną podczas leczenia. Jest on nieodzownym elementem leczenia endodontycznego w Stankowscy&Białach Stomatologia.

Dzięki temu zabezpieczamy leczony ząb przed dostaniem się bakterii. To bardzo ważne, aby kanały zęba zostały wypełnione idealnie, bez obawy o powtórne zakażenie.

Korzyści wynikające ze stosowania mikroskopów są nieocenione zarówno dla pacjentów jak i stomatologów. W przypadku leczenia kanałowego, wymagającego pracy w niewielkich szczelinach uzębienia, widoczność i precyzja są najważniejsze. Mikroskop stomatologiczny, który wykorzystujemy w naszej praktyce możne poprawić widoczność nawet o dwadzieścia razy. Najwyższa jakość używanego sprzętu wraz z naszym doświadczeniem zapewnia gwarancję dokładnego oczyszczenia kanałów zębowych oraz ubytków.

W naszej klinice leczenie kanałowe doprowadziliśmy do perfekcji. Nasi pacjenci moga być pewni, że leczenie kanałowe, które przeprowadzamy w naszej klince jest leczeniem najwyszej światowej klasy.

Zastostowanie mikroskopu

w praktyce stomatologicznej pozwala na:

Endodoncja

leczenie kanałowe

Endodoncja – inaczej – leczenie kanałowe, polega na usunięciu zmienionej chorobowo miazgi (naczynia oraz nerwy) z komory i kanałów korzeniowych. Poszerzeniu ich przy pomocy specjalnych narzędzi rotacyjnych i wypełnieniu ich płynną gutaperką.

Leczenia kanałowego nie wolno bagatelizować! Źle przeprowadzone, bądź zaniedbany i nieprzelczony ząb może wywołać silny, pulsujący ból, którego nie można złagodzić metodami domowymi i aptecznymi. Niestety, nie jest to jedyna przykra konsekwencja zmian w kanałach zęba. Często zdarza się, że nieleczone zmiany mogą prowadzić do powstawania ropni. Istotną rzeczą jest fakt, że powstawaniu ropnia sprzyja ciepło. Dlatego lato, wakacje i urlop to czas kiedy zamiast cieszyć się słońcem, niejednokrotnie pacjenci, którzy zaniedbali leczenie kanałowe muszą pilnie szukać ratunku.

Dobrze przeprowadzone leczenie endodontyczne, pozwala uratować przed usunięciem, swój własny, naturalny ząb.

Naprawdę warto o tym pamiętać.

parallax

Umów się na wizytę

już dzisiaj!