recesje-dziasel-main-slider

RECESJA
dziąsła

RECESJA DZIĄSŁA

osłabienie zęba u jego podstawy

Recesja ma miejsce wtedy, gdy tkanki miękkie dziąsła odsłaniają powierzchnię korzenia zęba.

Zęby, które zostały dotknięte recesją mogą być wrażliwe na zmiany temperatur oraz narażone na powstawanie próchnicy i ścieranie powierzchni korzeni zębowych. Dodatkowo pojawia się problem nieestetycznego uśmiechu i wyglądu.

Zabieg pokrycia recesji w naszej klinice przebiega bezboleśnie z zastosowaniem miejscowego znieczulenia. Ma on na celu przesunięcie fragmentu zdrowego dziąsła, które zasłoni odsłonięty korzeń zęba. Sam okres gojenia trwa do kilkunastu dni, po których pacjent nie odczuwa żadnych z wcześniejszych dolegliwości i na stałe może cieszyć się efektami leczenia.

Zawsze po wykonanym zabiegu nasz doświadczony personel pokaże dokładnie metody pielęgnacji i ochrony dziąseł.

invisalign-block-1

invisalign-block-2

Zobacz efekt PRZED i PO zabiegu

Wszystkie z zabiegów chirurgiczno-stomatologicznych
przeprowadzamy z użyciem najwyższej staranności,
jakości sprzętu i materiałów.

TROSKA O NATURALNE OTOCZENIE ZĘBA

doświadczenie

Przemysław Stankowski
lekarz stomatolog

Ukończył studia na Pomorskiej Akademii Medycznej w roku 2000. Swoją edukację kontynuował w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych w USA min. ukończył Master Program in Implant Dentistry na Uniwersytecie w Los Angeles. Jest ekspertem w zakresie periodontologii i chirurgii dentystycznej, a swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi stomatologami prowadząc szkolenia praktyczne. Zarządzał przez 5 lat pierwszym polskim klubem ITI Study Club, będącego częścią prestiżowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Implantologicznego (International Team for Implantology, ITI). Współtwórca Akademii Dawsona Polska, wykładowca z zakresu periodontologii, chirurgii i implantologii. Jest także członkiem American Academy of Periodontology (AAP) oraz EAED i PASE

Umów się na wizytę

już dzisiaj!