Gaz Rozweselający

ZNIECZULENIE

gazem rozweselającym

Dbając o jak najbardziej komfortowe warunki wykonywania
zabiegów i samopoczucie pacjentów, podczas ich trwania
wykorzystujemy gaz rozweselający.
Stosujemy go, gdy w leczeniu biorą udział:

Nadal w niektórych przypadkach zdarza się, że wizyta na fotelu stomatologicznym wywołuje lęk lub wręcz panikę. W naszym gabinecie zdecydowanie nie ma się czego bać!

W naszym centrum wszelkie zabiegi pozbawione są dyskomfortu bólowego. W przypadkach, kiedy obawa jest silniejsza od argumentów, z pomocą przychodzi gaz rozweselający, który wywołuje fizyczne odprężenie. Jednocześnie Pacjent zachowuje podstawowe odruchy oraz świadomość.

Po podaniu wziewnym gazu rozweselającego Pacjent nie odczuwa strachu ani lęku, lecz rozluźnienie i przyjemność przebywania w stanie odprężenia.

Uczucie relaksu równocześnie wpływa na nastawienie do samego leczenia. Kiedy Pacjent już czuje się swobodnie, podanie znieczulenia czy przeprowadzanie nawet długotrwałych zabiegów przestaje być kłopotliwe i stresujące. Dzięki temu lekarz jest w stanie prowadzić leczenie w sposób precyzyjny, a Pacjent nie odczuwa już więcej obaw.

Jeśli podświadomie towarzyszy Ci lęk przed leczeniem bądź jest on na tyle silny, że wywołuje u Ciebie dyskomfort, lęk, bądź stres – poproś o podanie gazu rozweselającego.

SEDACJA

wziewna

Nasza praktyka dysponuje systemem do zabiegów z zastosowaniem gazu rozweselającego (sedacji wziewnej). Dla Naszych Pacjentów proponujemy Kalinox™. Jest on mieszaniną dwóch produktów leczniczych podtlenku azotu /N2O/ i tlenu /O2/ w formie gazowej wdychanych, przez maskę. Jest bezpieczny i nieszkodliwy, stosowany w medycynie i ratownictwie w krajach zachodniej Europy od wielu lat.

Czas inhalacji mieszaniną zależy od czasu trwania przeprowadzanej procedury.

Dodatkową zaletą tej metody jest fakt, że powrót do stanu pierwotnego następuje bardzo szybko po zakończeniu inhalacji.

BĄDŹ BYSTRY

u dentysty

Świadomy Pacjent jest sprzymierzeńcem lekarza, dla którego plan leczenia przestaje być zbiorem niejasnych pojęć. Zamienia się on w mapę wspólnej, niejednokrotnie długiej podróży. “Bądź bystry u dentysty” to zaś jej przewodnik, dzięki któremu Pacjent dużo chętniej uda się w nią wraz ze swoim lekarzem.

To wyjątkowy poradnik jak nie stracić swoich zębów i odwiedzać dentystę z przyjemnością — WESOŁE opowiadania oparte na faktach!

Dowiedz się, co może zrobić dla Ciebie nowoczesna stomatologia i jak dobrze zainwestować swoje pieniądze!