main-slider

Protezy na implantach

całkowita odbudowa uzębienia
Protetyka

Metoda "All on 4 - most całkowity"

“All on 4 – most całkowity” to metoda, która pozwala Pacjentom ze znacznym ubytkiem kostnym na uzyskanie w jeden dzień nowego, funkcjonalnego, naturalnie wyglądającego uśmiechu.

Najlepszym i najczęściej stosowanym wypełnieniem luk powstałych po utracie zębów są implanty stomatologiczne. W niektórych jednak przypadkach, gdy mamy do czynienia ze znacznym ubytkiem masy kostnej, pojawia się konieczność przeszczepu kości. Jest to procedura bardzo czasochłonna i kosztowna.
Dla tych pacjentów opracowano metodę All on 4. Polega ona na precyzyjnym umieszczeniu czterech implantów, które są  zaprojektowane w taki sposób, by można było je użyć również u pacjentów mających problem z zanikiem kości. Na nich mocuje się stały, w pełni uzębiony most.
Dzięki tej metodzie pięknym, kompletnym uśmiechem będziesz mógł się cieszyć od razu po wizycie.  Ten zabieg można również zastosować u osób, u których stwierdzono wcześniej konieczność przeszczepu kości przed wszczepieniem implantu, z powodu dużej utraty kości.

Zalety metody mostu całkowitego All on 4:

  • Pełne uzupełnienie bezzębia żuchwy i szczęki za pomocą 4 implantów, osadzanym w każdym łuku już w dniu zabiegu chirurgicznego
  • Brak konieczności przeszczepu kości
  • Krótkotrwała i bezbolesna procedura
  • Rozwiązanie w pełni estetyczne, funkcjonalne, stałe
  • Mniejsze koszty niż w przypadku odbudowy kości
  • Szerokie możliwości leczenia skomplikowanych przypadków

Czym jest most całkowity?

Most całkowity, stosowany przez specjalistów Stankowscy & Białach Stomatologia, prezentuje najwyższą jakość opracowaną w oparciu o technologię CAD/CAM. Dzięki niemu możemy zaproponować Ci stałe rozwiązanie, które charakteryzuje się funkcjonalnością i estetyką.
Dzięki użyciu wyłącznie najwyższej jakości materiałów (takich jak tytan, porcelana czy kompozyt), most stały umożliwia nie tylko odbudowę zębów, ale również rehabilitację tkanek miękkich.
Most całkowity doskonale imituje naturalne zęby, a także zdecydowanie polepsza funkcje fonetyczne oraz żucia. Jest również łatwy w oczyszczaniu, co sprzyja zachowaniu odpowiedniej higieny.

Czy most całkowity All on 4 jest dla mnie ?

Podczas pierwszej wizyty w Stankowscy & Białach Stomatologia specjalista oceni stan zarówno Twojego uzębienia, jak i jego otoczenie. Przedstawimy optymalny, spersonalizowany plan leczenia, w którym uwzględnimy Twoje oczekiwania. Podstawowym badaniem wykonywanym podczas konsultacji jest tomografia komputerowa, wykonywane bezpośrednio w naszym Gabinecie.
Pacjenci trafiają do nas poszukując alternatywnego sposobu leczenia, często w przypadku, gdy zostali wcześniej poinformowani o niemożności wszczepienia implantów, spowodowanej zbyt małą ilością kości. Dzięki zastosowaniu mostu całkowitego All on 4 pacjent otrzymuje możliwość szybszego leczenia bez konieczności poddania się innym zabiegom, szczególnie przeszczepów kostnych.

Starając się w pełni kompleksowo leczyć schorzenia naszych pacjentów, w przypadku całkowitej utraty zębów, z pomocą doświadczonego protetyka, przygotowujemy protezy całkowite. Dzięki naszemu leczeniu, osoby z owym schorzeniem będą mogły ponownie przeżuwać oraz cieszyć się atrakcyjnym uśmiechem. Nasz chirurg zadba o to, by tkanki na których osadzone są implanty zębowe czy proteza nie zostały uszkodzone. Współpracując z najlepszymi technikami dentystycznymi, zapewniamy najwyższą jakość i estetykę protez całkowitych, dbając o każdy szczegół i końcowy efekt, wraz z zapewnieniem codziennego komfortu pacjenta. Dla utrzymania protezy w prawidłowym położeniu wykorzystujemy efekt kapilarny, związany z obecnością śliny pomiędzy płytą protezy, a błoną śluzową oraz podciśnienie i adhezje. Bardzo często w przypadku utraty wszystkich zębów stosujemy również rozwiązanie protezy opartej na implantach, jeśli tylko nie istnieją przeciwwskazania do takiej metody leczenia. Każdy z tych sposobów jest indywidualnie dobierany przez specjalistów w poznańskim gabinecie, w celu polepszenia komfortu żucia, poprawienia wyglądu i estetyki oraz wymowy pacjenta.

Współpracując z najlepszymi technikami dentystycznymi zapewniamy najwyższą jakość i estetykę protez całkowitych, dbając o każdy szczegół i końcowy efekt wraz zapewnieniem codziennego komfortu pacjenta. Dla utrzymania protezy w prawidłowym położeniu wykorzystujemy efekt kapilarny, związany z obecnością śliny pomiędzy płytą protezy, a błoną śluzową oraz podciśnienie i adhezje. Bardzo często w przypadku utraty wszystkich zębów stosujemy również rozwiązanie protezy opartej na implantach, jeśli tylko nie istnieją przeciwwskazania do takiej metody leczenia. Każdy z tych sposobów rozwiązania jest dobierane przez nas w celu polepszenia komfortu żucia, poprawienia wyglądu i estetyki oraz wymowy pacjenta.

mini-slider
Zobacz efekt PRZED i PO zabiegu

Poznaj naszych ekspertów


Dorota Stankowska

Planowanie Leczenia

Stomatologia Estetyczna


Joanna Oleksiak

Protetyka

Stomatologia Zachowawcza


Aliaksei Charniuk

Protetyka

Stomatologia Zachowawcza


Marcin Kopeć

Protetyka

Stomatologia Zachowawcza

Umów się na wizytę
już dzisiaj!