Ból Zęba

jak sobie z nim radzić

regularne wizyty mogą mu zapobiec

Ból zęba jest niewątpliwie przykrym doświadczeniem. Staramy się nieść pomoc pacjentom, którzy cierpią z jego powodu. Jeżeli masz do czynienia z bolącym zębem, to sugerujemy szybki kontakt z naszą praktyką. W takim przypadku znajdziemy jak najszybszy termin na wizytę.
 
Można jednak przeciwdziałać przykremu doświadczeniu, jakim jest ból zęba.
 

Jedyny sposób sprawdzenia, czy nic naszym zębom nie dolega, to regularne wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym. Dzięki zaawansowanej diagnostyce, jaką stosujemy w leczeniu, jesteśmy w stanie wykryć wszelkie choroby już na bardzo wczesnym etapie ich rozwoju, a także zapewnić naszym pacjentom bezbolesne leczenie.

Najlepszym Rozwiązaniem Dla Cierpiących Na Ból Zęba Jest Szybka Wizyta W Naszym Gabinecie. Dla Takich Pacjentów Staramy Się Zawsze Znaleźć Czas. Nasze Doświadczenie I Materiały Oraz Sprzęt Pozwalają Na Skuteczną Pomoc.

ŹRÓDŁA I RODZAJE BÓLU

które najczęściej spotykamy

Ból najczęściej pochodzi z samego zęba jako reakcja na bodziec, jakim jest zmieniająca się temperatura tego, co jemy albo pijemy. Ból na zimno może być spowodowany np. odsłoniętym korzeniem zębowym, co najprawdopodobniej będzie oznaczało, że mamy recesję dziąsła.
 
Przedłużony ból w reakcji na zimno i ciepło to możliwy skutek zapalenia miazgi. Mamy tu na myśli ból, który nie przechodzi bezpośrednio po utracie kontaktu z zimnem lub ciepłem. Powinniśmy być wyczuleni zwłaszcza, kiedy zęby bolą po gorącym posiłku. To może oznaczać, że ząb ma martwą miazgę i niewiele brakuje do jego utraty. Podobnie niebezpieczne mogą być zmiany okołowierzchołkowe.
 

Natomiast jeśli zęby nas bolą po zjedzeniu czegoś słodkiego, najpewniej mamy do czynienia z próchnicą.

W Naszej Klinice Nie Ma Mowy O Bólu, Zaś Dyskomfort Leczenia Jest Ograniczony Do Absolutnego Minimum.

STOMATOLOGIA

bez bólu

Wiemy, że pomimo ogromnego postępu w stomatologii, u części Pacjentów – szczególnie tych, którzy mieli nieprzyjemne doświadczenia na fotelu stomatologicznym – leczenie nadal może wywoływać lęk.

W najgorszych przypadkach może to prowadzić do unikania wizyt u stomatologa, czego efektem jest pogarszający się stan uzębienia.

Dla nas komfort naszych Pacjentów ma takie samo znaczenie jak jakość naszego leczenia.