profilaktyka-main-slider

PROFILAKTYKA
czyszczenie zębów

Profilaktyka

podstawa zdrowych zębów

Jako pasjonaci i znawcy dokonań nowoczesnej stomatologii uważamy, że każdy ma prawo i możliwość posiadania pięknego uśmiechu, estetycznego wyglądu oraz dobrego samopoczucia.

Wykonywane w naszej praktyce profilaktyczne czyszczenie zębów wraz z usuwaniem płytki i kamienia nazębnego jest działaniem gwarantującym zachowanie zdrowych zębów i dziąseł, a także uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu.

Zabieg ten pozwala na:

– utrzymanie zdrowych i pięknych zębów,
– przeciwdziała rozwojowi próchnicy i paradontozy,
– zmniejsza ryzyko chorób serca i chorób z autoagresji przez usunięcie bakterii z zębów.

001-profilaktyka-block

utrzymanie zdrowych
i pięknych zębów

002-profilaktyka-block

przeciwdziała rozwojowi
próchnicy i paradontozy,

003-profilaktyka-block

zmniejsza ryzyko chorób
serca i chorób z autoagresji

Profilaktyczne czyszczenie zębów
to dobre samopoczucie i estetyczny wygląd
oraz bardzo ważna ochrona zdrowia i zębów.

Profilaktyka

profilaktyka-slider-1

Zabieg czyszczenia zębów

składa się z następujących etapów

scaling

SCALING

Pozwala na usuwanie kamienia nazębnego, jest to zabieg profilaktyczny a zarazem leczniczy, który polega na usuwaniu twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego) za pomocą ultradźwięków. Nieoczyszczana z powierzchni zębów płytka nazębna (zbudowana resztek pokarmowych, bakterii oraz składników śliny) ulega po pewnym czasie przekształceniu w kamień nazębny. Jest to metoda bezbolesna i pozwalająca oczyścić z kamienia nawet trudno dostępne miejsca.

Piaskowanie

Polega na usunięciu osadów i przebarwień, które znajdują się na powierzchni zębów pochodzenia zewnętrznego (palenie tytoniu, kawa, herbata, niektóre pokarmy). Czyszczenie zębów z zanieczyszczeń odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia, wykorzystującego proszek wraz ze sprężonym powietrzem i wodą, które uderzając w powierzchnie zębów powodują usunięcie osadu.

Polishing

Polega on na oczyszczeniu zębów z osadów i nalotów nazębnych, niemożliwych do usunięcia przy użyciu domowych sposobów. Zabieg trwa kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesny, a momentami wręcz przyjemny. Wszystkie powierzchnie zębów, przy użyciu past polerskich o różnej ścierności, czyści się i poleruje gumkami i szczotkami o odpowiednich kształtach. Oczyszczona i gładka powierzchnia zębów utrudnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń i tworzenie płytki nazębnej.

FLUORYZACJA

Zabieg fluoryzacji polega na nałożeniu na oczyszczone uprzednio zęby preparatu z zawartością fluoru. Fluor może być aplikowany w postaci pianki podawanej na specjalnych jednorazowych łyżkach, które należy trzymać w ustach przez około 3 minuty. Pianki mają kilka bardzo przyjemnych smaków: miętowy, truskawkowy, melonowy, owoców leśnych. W trakcie tej 3 minutowej aplikacji fluor wnika w szkliwo. Innym sposobem jest pokrywanie zębów lakierem fluorowym za pomocą specjalnego aplikatora (pędzelka).

INSTRUKTAŻ

Ostatnim etapem zabiegu czyszczenia zębów jest instruktaż właściwego szczotkowania i nitkowania, by utrzymać efekt profesjonalnie wyczyszczonych zębów jak najdłużej. To, czy kamień i osady będą się u Państwa pojawiały, zależy głównie od właściwego i systematycznego czyszczenia zębów w domu.

Zobacz efekt PRZED i PO zabiegu

Krwawienie z dziąseł

warto zwrócić uwagę

Spotykaliśmy się wielokrotnie w naszej praktyce z pacjentami cierpiącymi z powodu krwawienia dziąseł. W przeważającej większości przypadków udało nam się je całkowicie wyleczyć. Nieleczenie krwawienia z dziąseł może natomiast prowadzić to szeregu komplikacji zdrowotnych.

Z naszego doświadczenia wiemy, że przyczyn krwawienia dziąseł może być kilka. Najczęściej jest to niewłaściwa higiena jamy ustnej – brak nitkowania i prawidłowego szczotkowania zębów.

Czasem jednak mogą to być dużo poważniejsze powody do niepokoju, bowiem do krwawienia może dochodzić z powodu parodontozy lub nieprawidłowo wykonanych prac estetycznych. Przykładem takiej sytuacji mogą być źle założone korony lub licówki.

Spotykamy się też z przypadkami, że pacjenci sami doprowadzają do krwawienia z dziąseł poprzez zbyt agresywne szczotkowanie zębów. Jednak w tym przypadku jest to zwykle tylko krótkotrwały objaw. Dokładną diagnozę przeprowadzamy już w trakcie jednej wizyty w naszej praktyce.

Gwarancja bezkompromisowej jakości
przeprowadzanych przez nas zabiegów
oraz nacisk na rozwój wiedzy i technologii
naszej praktyki pozwala na pełne zadowolenie
naszych pacjentów.

Stomatologia

Krwawienie z dziąseł

nie lekceważ tego

Zwracamy uwagę na szczególne niebezpieczeństwo, jakim jest krwawienie z dziąseł. Wiele osób je lekceważy. To bardzo lekkomyślne, bowiem bakterie, które dostaną się do krwi przy krwawieniu z dziąseł, krążą po całym układzie krwionośnym i mogą w ten sposób trafić do płuc, serca, a nawet mózgu, a to z kolei może spowodować poważne konsekwencje.

Stosujemy najnowsze osiągnięcia stomatologii
we wszystkich obszarach świadczonych usług
a kompleksowa oferta oparta jest o najnowocześniejszy sprzęt.

Nowoczesność

oraz najwyższa jakość

W praktyce Stankowscy & Białach stosujemy najnowsze osiągnięcia stomatologii we wszystkich obszarach świadczonych usług. Nasza kompleksowa oferta oparta jest o najnowocześniejszy sprzęt, który wykorzystujemy w naszej praktyce oraz o najnowsze i najwyższej jakości materiały oraz komponenty.

0

100 % włożonego
w pracę serca

Umów się na wizytę

już dzisiaj!

[/av_textblock]