PROFILAKTYKA

czyszczenie zębów

Profilaktyka

podstawa zdrowych zębów

Jako pasjonaci i znawcy dokonań nowoczesnej stomatologii uważamy, że każdy ma prawo do pięknego uśmiechu, estetycznego wyglądu oraz dobrego samopoczucia.

Wykonywane w naszej praktyce profilaktyczne czyszczenie zębów wraz z usuwaniem płytki i kamienia nazębnego jest działaniem gwarantującym zachowanie zdrowych zębów i dziąseł, a także uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu.

Zabieg ten pozwala na:

– utrzymanie zdrowych i pięknych zębów,
– przeciwdziała rozwojowi próchnicy i paradontozy,
– zmniejsza ryzyko chorób serca i chorób z autoagresji przez usunięcie bakterii z zębów.

Utrzymanie zdrowych
i pięknych zębów
Przeciwdziała rozwojowi
próchnicy i paradontozy
Zmniejsza ryzyko chorób
serca i chorób z autoagresji

Profilaktyczne czyszczenie zębów to dobre samopoczucie i estetyczny wygląd oraz bardzo ważna ochrona zdrowia i zębów.

Zabieg czyszczenia zębów

składa się z następujących etapów

scaling

Pozwala na usuwanie kamienia nazębnego, jest to zabieg profilaktyczny, a zarazem leczniczy, który polega na usuwaniu twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego) za pomocą ultradźwięków. Nieoczyszczana z powierzchni zębów płytka nazębna (zbudowana resztek pokarmowych, bakterii oraz składników śliny) ulega po pewnym czasie przekształceniu w kamień nazębny. Jest to metoda bezbolesna i pozwalająca oczyścić z kamienia nawet trudno dostępne miejsca.

piaskowanie

Polega na usunięciu osadów i przebarwień, które znajdują się na powierzchni zębów pochodzenia zewnętrznego (palenie tytoniu, kawa, herbata, niektóre pokarmy). Czyszczenie zębów z zanieczyszczeń odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia, wykorzystującego proszek wraz ze sprężonym powietrzem i wodą, które uderzając w powierzchnie zębów, powodują usunięcie osadu.

polishing

Polega on na oczyszczeniu zębów z osadów i nalotów nazębnych, niemożliwych do usunięcia domowymi metodami. Zabieg trwa kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesny, a momentami wręcz przyjemny. Wszystkie powierzchnie zębów, przy użyciu past polerskich o różnej ścieralności, czyści się i poleruje gumkami i szczotkami o odpowiednich kształtach. Oczyszczona i gładka powierzchnia zębów utrudnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń i tworzenie płytki nazębnej.

fluor lub nanohydroksyapatyt

Zabieg ten polega na nałożeniu na oczyszczone uprzednio zęby preparatu z zawartością fluoru.  W trakcie tej 3-minutowej aplikacji fluor wnika w szkliwo. Innym sposobem jest pokrywanie zębów lakierem fluorowym za pomocą specjalnego aplikatora (pędzelka). U Pacjentów, którzy nie chcą używać fluoru stosujemy nowoczesne preparaty z nano-hyrdrosyapatytem, które wzmacniają szkliwo zęba.

instruktaż

Ostatnim etapem zabiegu czyszczenia zębów jest instruktaż właściwego szczotkowania i nitkowania. Pomaga Pacjentom utrzymać efekt profesjonalnie wyczyszczonych zębów na jak najdłużej. To, czy kamień i osady będą się u Państwa pojawiały, zależy głównie od właściwego i systematycznego czyszczenia zębów w domu.

Zobacz efekt PRZED i PO zabiegu

Krwawienie z dziąseł

warto zwrócić uwagę

Spotykaliśmy się wielokrotnie w naszej praktyce z Pacjentami cierpiącymi z powodu krwawienia dziąseł. W przeważającej większości przypadków udało nam się je całkowicie wyleczyć. Nieleczenie krwawienia z dziąseł może natomiast prowadzić to szeregu komplikacji zdrowotnych.

Z naszego doświadczenia wiemy, że przyczyn krwawienia dziąseł może być kilka. Najczęściej jest to niewłaściwa higiena jamy ustnej – brak nitkowania i prawidłowego szczotkowania zębów.

Czasem jednak mogą to być dużo poważniejsze powody do niepokoju. Do krwawienia może dochodzić z powodu parodontozy lub nieprawidłowo wykonanych prac estetycznych. Przykładem takiej sytuacji mogą być źle założone korony lub licówki.

Spotykamy się też z przypadkami, gdzie Pacjenci sami doprowadzają do krwawienia z dziąseł poprzez zbyt agresywne szczotkowanie zębów. Jednak w tym przypadku jest to zwykle tylko krótkotrwały objaw. Dokładną diagnozę przeprowadzamy już w trakcie jednej wizyty w naszej praktyce.

Gwarancja bezkompromisowej jakości przeprowadzanych przez nas zabiegów oraz nacisk na rozwój wiedzy i technologii naszej praktyki pozwala na pełne zadowolenie naszych pacjentów.

Krwawienie z dziąseł

warto zwrócić uwagę

Zwracamy uwagę na szczególne niebezpieczeństwo, jakim jest krwawienie z dziąseł. Wiele osób je lekceważy. To bardzo lekkomyślne. Bakterie, które dostaną się do krwi przy krwawieniu z dziąseł, krążą po całym układzie krwionośnym i mogą w ten sposób trafić do płuc, serca, a nawet mózgu. To z kolei może spowodować poważne konsekwencje.


Stosujemy najnowsze osiągnięcia stomatologii
we wszystkich obszarach świadczonych usług,
a kompleksowa oferta oparta jest o najnowocześniejszy sprzęt.

Nowoczesność

oraz najwyższa jakość

W praktyce Stankowscy & Białach stosujemy najnowsze osiągnięcia stomatologii we wszystkich obszarach świadczonych usług. Nasza kompleksowa oferta oparta jest o najnowocześniejszy sprzęt, który wykorzystujemy w naszej praktyce oraz o najnowsze i najwyższej jakości materiały i komponenty.

0 %
włożonego w pracę serca