profilaktyka-main-slider

PROFILAKTYKA
czyszczenie zębów

Profilaktyka

podstawa zdrowych zębów

Jako pasjonaci i znawcy dokonań nowoczesnej stomatologii uważamy, że każdy ma prawo do pięknego uśmiechu, estetycznego wyglądu oraz dobrego samopoczucia.

Wykonywane w naszej praktyce profilaktyczne czyszczenie zębów wraz z usuwaniem płytki i kamienia nazębnego jest etapem gwarantującym zachowanie zdrowych zębów i dziąseł wraz z uzyskaniem śnieżnobiałego uśmiechu.

Zabieg ten pozwala na:

– utrzymanie zdrowych i pięknych zębów,
– przeciwdziała rozwojowi próchnicy i paradontozy,
– zmniejsza ryzyko chorób serca i chorób z autoagresji przez usunięcie bakterii z zębów.

001-profilaktyka-block

utrzymanie zdrowych
i pięknych zębów

002-profilaktyka-block

przeciwdziała rozwojowi
próchnicy i paradontozy,

003-profilaktyka-block

zmniejsza ryzyko chorób
serca i chorób z autoagresji

Profilaktyczne czyszczenie zębów
to dobre samopoczucie i estetyczny wygląd
oraz bardzo ważna ochrona zdrowia i zębów.

Profilaktyka

profilaktyka-slider-1

Zabieg czyszczenia zębów

składa się z następujących etapów

scaling

SCALING

Pozwala na usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków. Jest to zabieg profilaktyczny i zarazem leczniczy, który polega na usuwaniu twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego) za pomocą ultradźwięków. Nieoczyszczana z powierzchni zębów płytka nazębna (zbudowana resztek pokarmowych, bakterii oraz składników śliny) ulega po pewnym czasie mineralizacji przekształcając się w kamień nazębny. Metoda bezbolesna i pozwalająca oczyścić z kamienia nawet trudno dostępne miejsca.

Piaskowanie

Polega na usunięciu osadów i przebarwień, które znajdują się na powierzchni zębów pochodzenia zewnętrznego (palenie tytoniu, kawa, herbata, niektóre pokarmy). Czyszczenie zębów z zanieczyszczeń odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia, proszku wraz ze sprężonym powietrzem i wodą, które uderzając w powierzchnie zębów powoduje usunięcie osadu.

Polishing

Polega on na oczyszczeniu zębów z osadów i nalotów nazębnych, niemożliwych do usunięcia przy użyciu domowych sposobów. Zabieg trwa kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesny, a momentami wręcz przyjemny. Wszystkie powierzchnie zębów, przy użyciu past polerskich o różnej ścierności, czyści się i poleruje gumkami i szczotkami o odpowiednich kształtach. Oczyszczona i gładka powierzchnia zębów utrudnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń i tworzenie płytki nazębnej.

FLUORYZACJA

Zabieg fluoryzacji polega na nałożeniu na oczyszczone uprzednio zęby preparatu z zawartością fluoru. Fluor może być aplikowany w postaci pianki podawanej na specjalnych jednorazowych łyżkach, które należy trzymać w ustach przez około 3 minuty. Pianki mają kilka bardzo przyjemnych smaków: miętowy, truskawkowy, melonowy czy też smak np. owoców leśnych. W trakcie tej 3 minutowej aplikacji fluor wnika w szkliwo. Innym sposobem jest pokrywanie zębów lakierem fluorowym za pomocą specjalnego aplikatora (pędzelka).

INSTRUKTAŻ

Ostatnim etapem zabiegu czyszczenia zębów jest instruktaż właściwego szczotkowania i nitkowania, by utrzymać efekt profesjonalnie wyczyszczonych zębów jak najdłużej. To czy kamień i osady będą się u Państwa pojawiały zależy głównie od właściwego i systematycznego czyszczenia zębów w domu.

Zobacz efekt PRZED i PO zabiegu

Umów się na wizytę

już dzisiaj!