Paradontoza

choroby przyzębia

zapalenie przyzębia

W naszej praktyce spotykamy się bardzo często z paradontozą, czyli zapaleniem przyzębia. Jest to bardzo częste, uciążliwe schorzenie, którego objawy przez długi czas mogą pozostać niezauważalne. W profilaktyce paradontozy ważne są regularne badania stomatologiczne, aby wykryć ją już na wczesnym etapie powstania.

W większości przypadków jest ona wynikiem nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Przyczyną mogą być jednak również wady genetyczne, które przyśpieszają rozwój choroby. Dodatkowo negatywny wpływ na stan przyzębia ma kilka czynników: palenie papierosów, stres, cukrzyca, czy nieprawidłowe odżywianie.

ZATOKA SZCZĘKOWA

ZAPALENIE DZIĄSŁA

WCZESNE ZAPALENIE PRZYZĘBIA

ZAAWANSOWANE ZAPALENIE PRZYZĘBIA

W leczeniu paradontozy najważniejsze jest doświadczenie oraz zastosowanie sprawdzonych metod.

POWSTRZYMAJ CHOROBĘ

zachowaj swoje zęby

Przeprowadzamy w naszej praktyce kompleksowe zabiegi zatrzymujące chorobę, tym samym pomagając zachować swoje własne zęby. Nieleczona paradontoza doprowadzi do utraty zębów i zaniku kości.

W leczeniu paradontozy wykorzystujemy nasze doświadczenie i stosujemy sprawdzone metody. Bardzo często niezbędny jest zabieg usunięcia kamienia i kiretażu zamkniętego (scaling & rootplaning).

Zabiegi te przeprowadzamy w znieczuleniu. Jeśli u Pacjentów wystąpił zanik kości jako następstwo nieleczonej paradontozy, przeprowadzamy pełną terapię chirurgiczną, która pomaga odbudować utracone podczas choroby kość i dziąsło.