paradontoza-main-slider

PARADONTOZA
choroby przyzębia

PARADONTOZA

zapalenie przyzębia

W naszej praktyce spotykamy się bardzo często z paradontozą, czyli zapaleniem przyzębia. Jest to bardzo częste, uciążliwe schorzenie, którego objawy przez długi czas mogą pozostać niezauważalne. W profilaktyce paradontozy ważne są regularne badania stomatologiczne, aby wykryć ją już na wczesnym etapie powstania.

W większości przypadków jest ona wynikiem nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Przyczyną mogą być jednak również wady genetyczne, które przyśpieszają rozwój choroby. Dodatkowo negatywny wpływ na stan przyzębia ma kilka czynników: palenie papierosów, stres, cukrzyca, czy nieprawidłowe odżywianie.

001-paradontoza-block

Zdrowe dziąsło

Zapalenie dziąsła

Wczesne
zapalenie
przyzębia

Zaawansowane
zapalenie
przyzębia

W leczeniu paradontozy najważniejsze jest
doświadczenie oraz zastosowanie
sprawdzonych metod.

Powstrzymaj chorobę

zachowaj swoje zęby

Przeprowadzamy w naszej praktyce kompleksowe zabiegi zatrzymujące chorobę, tym samym pomagając zachować swoje własne zęby. Nieleczona paradontoza doprowadzi do utraty zębów i zaniku kości. W leczeniu paradontozy wykorzystujemy nasze doświadczenie i stosujemy sprawdzone metody. Bardzo często niezbędny jest zabieg usunięcia kamienia i kiretażu zamkniętego (scaling&rootplaning). Zabiegi te przeprowadzamy w znieczuleniu. Jeśli u pacjentów wystąpił zanik kości jako następstwo nieleczonej paradontozy, przeprowadzamy pełną terapię chirurgiczną, która pomaga odbudować utracone podczas choroby kość i dziąsło.

Umów się na wizytę

już dzisiaj!