Recesja Dziąsła

odsłonięta szyjka zęba

Recesja dziąsła ma miejsce wtedy, gdy jego tkanki miękkie odsłaniają powierzchnię korzenia zęba.

Zęby, które zostały dotknięte recesją, mogą być wrażliwe na zmiany temperatur oraz narażone na powstawanie próchnicy i ścieranie powierzchni korzeni zębowych. Dodatkowo pojawia się problem nieestetycznego uśmiechu i wyglądu.

Zabieg pokrycia recesji w naszym centrum przebiega bezboleśnie, z zastosowaniem miejscowego znieczulenia. Ma on na celu przesunięcie fragmentu zdrowego dziąsła, które zasłoni odsłonięty korzeń zęba. Sam okres gojenia trwa do kilkunastu dni, po których pacjent nie odczuwa żadnych z wcześniejszych dolegliwości i na stałe może cieszyć się efektami leczenia.

Zawsze po wykonanym zabiegu nasz doświadczony personel pokaże metody dokładnej pielęgnacji i ochrony dziąseł.

Wszystkie zabiegi chirurgiczno-stomatologiczne przeprowadzamy z najwyższą starannością, z użyciem sprzętu i materiałów najwyższej jakości.

PRZESZCZEPY

tkanek miękkich

Przeszczepy tkanek miękkich zapewniają estetyczny wygląd przy zębach i implantach, łatwiejsze szczotkowanie i nitkowanie oraz trwalsze efekt pracy wykonanych zabiegów stomatologicznych i chirurgicznych.

Mają na celu zapewnienie rozwiązania problemu Pacjenta, przy zachowaniu najwyższej jakości i estetyki. Wybieramy optymalną dla danego przypadku technikę zabiegu. Wykonujemy zabiegi bezboleśnie i delikatnie, przy wykorzystaniu minimalnie inwazyjnej techniki.

Zapewniamy opiekę po zabiegu, a nasze doświadczenie i kompleksowość pozwala szybko odzyskać komfortowe samopoczucie.

Kierując się względami estetycznymi wykonywanych zabiegów, w naszej praktyce wykonujemy od wielu lat szereg przeszczepów tkanek miękkich.

Wszystkie zabiegi wykonywane w naszej praktyce przeszczepu tkanek miękkich są robione ze względów estetycznych i funkcjonalnych.

Pomożemy Tobie pozbyć się nadwrażliwości zębów przy dziąsłach

ODBUDOWA DZIĄSŁA

zabieg estetyczny

PRZEPROWADZAMY CAŁĄ GAMĘ ZABIEGÓW PRZESZCZEPU TKANEK MIĘKKICH

Jest to m.in. odbudowa dziąsła rogowaciejącego przy zębach lub implantach w miejscach, gdzie brakuje zęba, a ma być most protetyczny.

Formujemy dziąsło w naturalny sposób tak, aby sztuczny ząb sprawiał wrażenie, że wychodzi z dziąsła.

Tkankę miękką pobiera się z podniebienia i umieszcza się ją tam, gdzie jej brakuje. Miejsce pobrania tkanki na podniebieniu zabezpiecza się mikroszwami, które nie powodują żadnego dyskomfortu.