wady-zgryzu-main-slider

WADY
zgryzu

Wady

zgryzu

W naszym gabinecie  podczas leczenia ortodontycznego używamy nowoczesnych, a jednocześnie sprawdzonych rozwiązań. Oferujemy tradycyjne aparaty metalowe, estetyczne aparaty ceramiczne oraz tworzone nowoczesną metodą przezroczyste, niewidoczne alignery Invisalign®.

Jeśli zawsze marzyłeś o prostych zębach, ale nie chcesz nosić tradycyjnego metalowego aparatu na zęby, to Invisalign® jest stworzone dla Ciebie.

Niezależnie od konkretnego problemu czy zastosowanego aparatu, wynikiem każdej terapii jest nowy, piękniejszy uśmiech, który z przyjemnością pokażesz innym.

Poniżej podano niektóre wady zgryzu,

które z powodzeniem leczymy od wielu lat

Stłoczenie zębów

Stłoczenie zębów

występuje wtedy, gdy szczęka lub żuchwa nie może pomieścić wszystkich zębów.

Zgryz głęboki

Zgryz głęboki

występuje wtedy, gdy zęby górne w dużym stopniu nachodzą na zęby dolne.

Szpary między zębami

Szpary między zębami

powstają gdy szczęka lub żuchwa jest zbyt duża w stosunku do zębów.

Przodozgryz

Przodozgryz

mamy do czynienia wtedy, gdy zęby dolne wystają przed przednie, co jest zwykle wynikiem zbyt słabego rozwoju szczęki, przerostu żuchwy lub obu tych zjawisk równocześnie.

Zgryz krzyżowy

Zgryz krzyżowy

jest efektem niedopasowania do siebie szczęki i żuchwy. Może to powodować zachodzenie jednego lub więcej zębów górnych na wewnętrzną powierzchnię zębów dolnych – sytuacja taka może wystąpić zarówno w przypadku zębów przednich, jak i bocznych.

Wada zgryzu to nie wyrok
pomożemy Tobie ją naprawić

ORTODONCJA

poznaj naszego eksperta

Robert Białach
lekarz stomatolog

Ukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Rozwój w kierunku kompleksowej stomatologii zaczął już podczas stażu podyplomowego uczęszczając na liczne kursy miedzy innymi z zakresu Digital Smile Design. W klinice zajmuje się leczeniem ortodontycznym. Ukończył prestiżową Akademię Dawsona na Florydzie oraz Curriculum Ortodontyczne FACE (Functional and Cosmetic Excellence) w Stambule. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Stale rozwija swoją wiedzę uczestnicząc w najbardziej prestiżowych sympozjach, kursach i kongresach w Polsce i na świecie.

Invisalign

co to jest?

Invisalign jest przezroczystym aparatem prostującym zęby, dzięki któremu na Twojej twarzy zagości wymarzony piękny uśmiech. Wykorzystując zaawansowaną technologię obrazowania 3D, w metodzie Invisalign tworzony jest kompletny plan prostowania zębów, uwzględniający przesunięcie z początkowej do pożądanej pozycji na podstawie zaleceń Lekarza. Następnie przygotowywany jest zestaw alignerów (nakładek) specjalnie dostosowanych do zębów konkretnego pacjenta, które stopniowo przesuwają zęby. Każdy aligner  z kompletu nosi się przez około dwa tygodnie i wymienia się je na nowe, aż do uzyskania pożdanego ustawienia zębów. Plan leczenia metodą Invisalign jest przygotowywany przez Certyfikowanego Lekarza Invisalign na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.

czytaj więcej

APARAT STAŁY

Co to jest?

Leczenie aparatem stałym, niezależnie czy metalowym czy ceramicznym, wygląda podobnie.

Na wizycie osadzenia aparatu lekarz dobiera indywidualnie dobrane dla Ciebie zamki, które następnie przykleja specjalnym klejem do powierzchni Twoich zębów.

Na kolejnych wizytach do zamków wkładane są specjalne łuki z pamięcią kształtu, które w sposób delikatny przesuwają zęby do wcześniej zaplanowanego położenia.

Gdy uzyskana zostanie idealna estetyka Twojego uśmiechu, zamki zostają bezpiecznie odklejone.

Umów się na wizytę

już dzisiaj!