Wypełnienia
Kompozytowe

BIO Line

Istnieje wiele możliwości odbudowy złamanych, ukruszonych lub nieestetycznych zębów. Dlatego też gwarantujemy Państwu wybranie najbardziej oszczędzającego tkanki sposobu odbudowy zębów, a jest nim wypełnienie kompozytowe.

Wypełnienia kompozytowe są jednym z najmniej inwazyjnych sposobów leczenia. Stosowane przez nas rozwiązania idealnie oddają naturalny kształt i kolor zębów. Dzięki temu Pacjent ponownie może cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem, mając pewność wieloletniej trwałości wypełnienia.

Efektem stosowania wykonywanych w naszej praktyce wypełnień kompozytowych jest fakt, że nikt nie jest w stanie zauważyć różnicy między wypełnieniem kompozytowym a naturalnym zębem.

Zakładanie kompozytów daje możliwość modelowania kształtu powierzchni w stanie plastycznym, która w ostatecznej wersji jest utwardzana przy użyciu lamp polimeryzacyjnych. Dlatego przy niewielkich ubytkach możliwe jest ich zamaskowanie w trakcie jednej wizyty.

Korzystamy z wysokiej jakości kompozytów Enamel BIO Line. Nie zawierają one toksycznej żywicy Bis-GMA, konomerów ani wolnych nanocząsteczek. Innowacyjna formuła na bazie żywic UDMA I TCDDMDMA ma zerowy stopnień cytotoksyczności. Kompozyty nie zawierają monomeru Bis-GMA, który może uwalniać Bisfenol-A (składnik organiczny, wykazujący właściwości estrogenne w ludzkim ciele, powodujący problemy zdrowotne).Są całkowicie biokompatybilne, by zagwarantować perfekcyjną integrację w harmonii z ludzkim ciałem, bez uwalniania jakichkolwiek substancji toksycznych.

Łączą one zbliżoną do szkliwa naturalnego odporność na ścieranie oraz mechaniczne właściwości złota wraz z najwyższą estetyką nowoczesnych systemów kompozytowych do odbudowy. Formuła z ultra-drobnym zagregowanym wypełniaczem na bazie krzemianiu baru (0,3μ) zapewnia wyjątkową polerowalność i długotrwałe utrzymanie połysku w czasie.

Kompozyty Enamel BIO Line stosujemy do wypełnień zarówno metodą pośrednią, jak i bezpośrednią.

Każde wypełnienie w naszym gabinecie jest wykonywane pod mikroskopem i w osłonie koferdamu, dzięki czemu są one trwałe, szczelne, ząb jest dokładnie oczyszczony z bakterii i taka plomba nigdy nie wypada.

WYPEŁNIENIE ZĘba

w Stankowscy & Białach

Leczenie to nasza pasja. Lata doświadczenia sprawiły, że nasze odbudowy są nie tylko estetyczne i ciężko je odróżnić od naturalnego zęba, ale przede wszystkim są niesamowicie trwałe ze względu na precyzję, z jaką je przygotowujemy.

Składa się na to cały proces, począwszy od diagnostyki przez dokładną sterylizację i przygotowanie wnętrza zęba po odtwarzanie morfologii.

Zobacz, jak wygląda cała procedura w naszym centrum stomatologicznym.

Ubytek (dziura) może być niewidoczny
Sprawdzamy zęby dokładnie pod mikroskopem i dlatego widzimy nawet najmniejsze ubytki próchnicowe
Zakładamy koferdam - to specjalna (tu koloru niebieskiego) izolacja, dzięki której bakterie ze śliny nie dostaną się pod nowo robioną plombę. Dzięki temu będzie ona dużo trwalsza.
Izolujemy sąsiedni ząb specjalnym paseczkiem, aby procedura była w pełni bezpieczna
Tak wygląda ząb po otwarciu - widać już zaawansowaną próchnicę, która nieleczona może prowadzić do leczenia kanałowego, a nawet utraty zęba
Czyścimy dziurę wiertłami używając do tego specjalnych kątnic przyspieszających, dzięki którym wibracje są dużo mniejsze a dźwięk - przyjemniejszy
W głębszych partiach używamy innych wierteł, aby procedura była bezpieczna i było jak najmniejsze ryzyko leczenia kanałowego nawet przy najgłębszych ubytkach
Używamy wskaźnika próchnicy, który pokazuje nam czy ubytek jest wystarczająco wyczyszczony
Mamy również specjalne końcówki soniczne, które wygładzają i nadają kształt na powierzchniach między zębami
Następnie specjalnymi paseczkami wygładzamy niepodparte pryzmaty szkliwa, aby plomba była szczelna jak najdłużej
Wygładzamy ubytek specjalnymi gumkami, co zapewnia, że nowa plomba „wtapia” się kolorystycznie w zęba
Piaskujemy całą powierzchnię zęba, aby pozbyć się niekorzystnego biofilmu bakteryjnego
Ubytek został dokładnie oczyszczony, brązowa bruzda jest czysta od próchnicy, co zostało sprawdzone specjalnym światłem
Zakładamy specjalne matryce i pierścienie, które pozwalają na odbudowę bocznej ściany zęba tak, aby jedzenie nie wchodziło Pacjentowi między zęby
Sprawdzamy pod mikroskopem czy matryca jest w pełni szczelna
Przygotowujemy ząb do założenia wypełnienia
Wszystko zostaje dokładnie wypłukane i mamy gotową powierzchnię, aby plomba nigdy nie wypadła
Używamy najlepszego na świecie systemu łączącego Optibond FL Kerr - jest to złoty standard w łączeniu zęba z nowym wypełnieniem, aby pozostało szczelne na długo
Niektóre z etapów wymagają przyświecenia specjalnym światłem
Zęba odbudowujemy małymi warstwami, używając do tego kompozytu Enamel BIO Line, który nie zawiera szkodliwego Bis GMA
Małe warstwy są ważne ze względu na mniejszy skurcz polimeryzacyjny, co powoduje, że wypełnienie jest lepsze
Odbudowa zęba warstwa po warstwie jest czasochłonne, ale za to plomba jest o wiele trwalsza
Skoro na sąsiednich zębach bruzdy są brązowego koloru, to taką też robimy bruzdę w naszej plombie, żeby efekt wyszedł jak najbardziej naturalnie
Następnie na wszystko kładzeimy glicerynę, która jest izolatorem przy świeceniu lampą polimeryzacyjną i powoduje, że kompozyt jest mocno utwardzony
Polerujemy przestrzenie styczne zębów, aby łatwo czyściło się je nitką dentystyczną
Bardzo ważne jest, żeby polerowanie odbywało się różnym ziarnistościami, aby kompozyt był naprawdę dobrze wypolerowany, dzięki czemu trudniej przyczepia się do niego płytka nazębna
Używamy również szczoteczek ze specjalnym nasypem diamentowym, aby plomba miała estetyczny połysk
Najważniejszy jest rejon pomiędzy zębami, który musi być bardzo dobrze wypolerowany
Do tego też używamy paseczków różnych ziarnistości dla lepszego efektu
Tak wygląda wykończone wypełnienie z bocznej perspektywy. Nie ma tu żadnego nawisu, który mógłby haczyć nitkę przy czyszczeniu zębów
Tak wygląda wypełnienie wykonane z kompozytu Enamel BIO Line FUNCTION, które ma właściwości bardzo zbliżone do naturalnej ścieralności szkliwa zębów
Bardzo dokładnie sprawdzamy, czy zęby górne z dolnymi dobrze się ze sobą kontaktują, aby wypełnienie nie było dla Pacjenta za wysokie (niebieska kalka)
Wykonujemy również zdjęcie rentgenowskie , aby sprawdzić czy na pewno nie ma żadnego nawisku pomiędzy zębami
Gotowe wypełnienie jest nie do odróżnienia od reszty zęba, dajemy na nie gwarancję na 5 lat, ale jeśli będziesz prawidłowo dbał o higienę i nie będzie przeciążeń okluzyjnych ta plomba może Ci służyć nawet ponad 10 lat!
Poprzedni
Następny

JEŻELI NIE WYPEŁNIENIE

to co?

Dla osób z dużymi uszkodzeniami koron zębowych konieczne jest czasami wykonanie licówki, inlay’a, onlay’a, overlay’a, korony kompozytowej lub porcelanowej. Ich projekt powstaje po zeskanowaniu przygotowanego zęba skanerem wewnątrzustnym. Powstały projekt jest następnie realizowany we frezarce CAD/CAM i dostarczany Pacjentowi nawet na 1 wizycie.

Wszystkie zabiegi wypełnień kompozytowych wykonujemy pod mikroskopem, w koferdamie, co daje bezkompromisową jakość i wspaniale efekty, przyczyniając się również do zatrzymania rozwoju próchnicy i paradontozy.

Onlay

Korony

Perfekcyjnie wykonane wypełnienia przestają być tylko plombami. Wykonane z najwyższą starannością spełniają swoją funkcję przez lata.