...

Ile trwa odbudowa zęba na implancie?

9 stycznia 2023
Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 5]

Pełna odbudowa zęba na implancie jest procesem dość długotrwały i składa się z kilku etapów. Pomiędzy etapami, które omówimy w niniejszym artykule, musi upłynąć określony czas, by było to całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Ponadto, aby zapewniło powodzenie zabiegu i skuteczne połączenie kości i implantu. Już na początku warto zaznaczyć, że implanty zębowe można założyć bezpośrednio po usunięciu zęba lub po upływie co najmniej dwóch miesięcy od ekstrakcji zęba. Miejsce, po wyrwanym zębie musi mieć bowiem czas na całkowite zagojenie się. Dopiero wówczas stomatolog może przystąpić do następnych etapów. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Skąd wiadomo, że ząb jest martwy?

Odbudowa zęba na implancie – etapy

Leczenie implantologiczne składa się z zasadniczych etapów:

 • Planowanie i przygotowanie szablonu chirurgicznego
 • części chirurgicznej, czyli wszczepienia implantu – tytanowej śruby zastępującej korzeń zęba,
 • części protetycznej – wykonanie docelowego uzupełnienia protetycznego, którym może być pojedyncza korona na jednym implancie, most lub proteza na kilku implantach.

Ile trwają poszczególne etapy tego procesu?

Proces implantacji – wszczepienie

Samo wszczepienie implantu nie jest czasochłonne. Przede wszystkim, aby było ono całkowicie bezbolesne dla pacjenta, specjalista zaczyna od podania znieczulenia. Najczęściej należy odczekać do kilku minut, aby podany środek zaczął działać. Następnie lekarz przechodzi do właściwej części zabiegu, którą jest wykonanie preparacji podłoża do wprowadzenia implantu. W tym celu wykonuje się nacięcie dziąsła, wewnątrz którego, w kości umieszcza się implant. Po wszystkim specjalista zszywa ranę w dziąśle. Całość tego etapu nie trwa długo – zajmuje jedynie ok. 30-50 minut.

blank

Ile czasu zajmie proces osteointegracji?

Proces osteointegracji polega na zrastaniu się tytanowego implantu z tkanką kostną pacjenta, dzięki czemu efekt końcowy, czyli odbudowa zęba jest wyjątkowo trwały. Tytanowe implanty tworzą mocne połączenie z kością szczęki, stając się jej częścią. Proces ten zajmuje od dwóch do sześciu miesięcy w zależności od tego jak  dokładana była kość. Proces augumentacji kości wymaga czasu aby utworzyła się nowa kość.

Odbudowa zęba – część protetyczna

Po zakończeniu osteointegracji następuje odsłonięcie implantów i wkręcenie w nie tak zwanych śrub gojących, które modelują dziąsło. Śruby te pozostają w implantach przez dwa tygodnie, po czym następuje część protetyczna. Czas trwania części protetycznej zależy od wybranego przez pacjenta rozwiązania. W przypadku porcelanowych koron i mostów na implantach trwa to około 2 tygodnie i obejmuje 2-3 wizyty.

Jednakże w przypadku protezy na implantach proces ten ulega znacznemu wydłużeniu ze względu na bardziej złożony proces technologiczny i wszelkie przymiarki.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 5]

Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

blank

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

  Potrzebujesz Pomocy?
  Scan the code
  Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
  Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.