Protezy mocowane na implantach

18 maja 2022
Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Statystki wskazują, że niemal połowa seniorów w Polsce (w grupie wiekowej 65-75 lat) nie ma już żadnych własnych zębów. Ruchome protezy to najpowszechniejsze obecnie rozwiązanie problemu braku uzębienia. Ma ono jednak sporo wad. Nowoczesne metody leczenia bezzębia oferują m.in. odbudowę łuku zębowego, który trwale przymocowany jest do implantów, dlatego pacjenci coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie.

Dlaczego właściwe protezy są tak ważne?

Proteza ruchoma dla wielu osób starszych jest krępująca i mało komfortowa. Źle dopasowane protezy mogą wywoływać bóle głowy, problemy w stawach skroniowo-żuchwowych i uciskać tkanki w jamie ustnej powodując przy tym infekcje. Wpływa to zarówno na ogólne samopoczucie starszych pacjentów, ale także bezpośrednio na ich

zdrowie. Badania wskazują także, że użytkownicy protez często mają problemy z przeżuwaniem i gryzieniem, przez co gorzej się odżywiają. Trudno im utrzymać dietę bogatą w różnorodne składniki odżywcze. Rozwiązaniem dla tych problemów, jest zamocowanie na implantach protezy stałej. Taka proteza umożliwia jedzenie nawet twardych produktów i eliminuje problem dyskomfortu w czasie spożywania posiłków. Dzięki temu brak uzębienia nie stanowi już przeszkody utrzymaniu odpowiedniej zbilansowanej diety.

Protezy — same korzyści

 

Zastosowanie protezy na implantach ma jeszcze jedno zadanie istotne dla zdrowia. Ta metoda zapobiega zanikowi kości, który pojawia się w przypadku braku uzębienia. Kiedy w szczęce brakuje zębów, kość nie jest odpowiednio obciążona, co prowadzi do jej degeneracji. Protezy ruchome nie są w stanie zapobiec zanikowi kości. Dodatkowo wraz z wiekiem

pacjenta proteza zębowa traci stabilność i zaczyna przesuwać się w jamie ustnej. W przypadku protezy stałej implanty stają się zamiennikami korzeni brakujących zębów. Kość jest więc stale obciążona, a jej degeneracja postępuje znacznie wolniej niż w przypadku tradycyjnych protez, które opierają się wyłącznie na dziąsłach. Dzięki implantom utrzymuje się gęstość kości szczęki, to z kolei pozwala na dłużej zachować młody wygląd twarzy. Protezy stałe są też wygodniejsze w codziennym użytkowaniu, nie trzeba ich wyjmować w czasie snu, a higienę zapewnia codzienne szczotkowanie tak jak w przypadku własnych zębów.

Nowoczesne protezy stałe na implantach to idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy cenią sobie wygodę i estetyczny wygląd, a jednocześnie chcieliby poprawić komfort w czasie spożywania posiłków i mieć pewność, że w codziennych aktywnościach proteza jest zawsze na swoim miejscu.


POWRÓT DO BLOGA

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on google
Google+
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

blank

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

    Kliknij aby ocenić ten post!
    [Całość: 1 Średnia: 5]

    Potrzebujesz Pomocy?
    Scan the code