Braki w uzębieniu – Jak skutecznie uzupełnić ubytki zębów, czyli co warto wiedzieć o implantach?

10 października 2022
Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 4]

Braki w uzębieniu mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Brak zębów to jeden z najbardziej widocznych problemów estetycznych. Często jednak po usunięciu zęba, pacjenci przyzwyczajają się do takiego stanu, nie biorąc pod uwagę dalszych konsekwencji zdrowotnych.

Okazuje się, że nawet pojedyncza luka w naszym uzębieniu powoduje brak stabilności sąsiednich zębów w jamie ustnej – zęby mogą ulec rozchwianiu i przemieścić się. Dodatkowo braki zębów powodują nieodwracalne zmiany w okolicznych kościach, a często także ich zanik. To z kolei znacznie wpływa na nasze rysy twarzy. Jednocześnie braki w jamie ustnej powodują problemy z żuciem pokarmów, co może skutkować schorzeniami układu pokarmowego. Istotny jest też sam komfort życia pacjenta. 

Zdrowe zęby, piękny uśmiech, bez problemów z dodatkową protezą to najważniejsze powody, dla których warto zastosować implanty zębowe. Korzystając z usług naszej kliniki dentystycznej otrzymacie dokładną analizę waszej sytutacji oraz zaproponujemy wam plan leczenia.

Braki w uzębieniu – Czym są implanty?

Powszechnie stosowane w stomatologii implanty to sztuczne, tytanowe korzenie, o bardzo dużej wytrzymałości. Jest to najwygodniejsze i najtrwalsze rozwiązanie, jakie można zaproponować pacjentowi z brakami w uzębieniu. Wszczepienie implantu do kości polega na założeniu tytanowego sztyftu, który na stałe zrasta się z kością i zastępuje utracony wcześniej korzeń zęba. W wyniku tego na tak przygotowanym podłożu mocuje się indywidualnie dopasowany ceramiczny odlew zęba. 

Nowoczesne technologie pozwalają natomiast na zapewnienie bezpieczeństwa i dobrą przyswajalność przez organizm pacjenta. Implant nie powoduje reakcji alergicznych czy też nadwrażliwości w obrębie jamy ustnej. Co więcej w przeciwieństwie do innych rozwiązań protetycznych np. protez, implanty nie wymagają szlifowania zębów, wyjmowania czy czyszczenia. W wyniku tego pacjenci nie dostrzegają różnicy pomiędzy wszczepionymi implantami a własnymi zębami.

Braki w uzębieniu – dlaczego warto je uzupełnić?

Aby zachować zdrowie jamy ustnej, ale też całego organizmu ostatecznie konieczne jest uzupełnienie braków zębowych. Okazuje się natomiast, że już przy braku pięciu zębów pacjenci skarżą się na problemy trawienne, choroby autoimmunologiczne czy dodatkowo stany depresyjne. Z medycznego punktu widzenia zastosowanie leczenia implantami jest najlepsze dla naszego zdrowia. Jest bezpieczne i bezbolesne – aczkolwiek przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. 

Dzięki implantom możliwe jest również spożywanie wielu pokarmów bez ograniczeń. Ponadto są też najbardziej wytrzymałym rozwiązaniem – z tego powodu mogą służyć pacjentowi wiele lat, bez konieczności wymiany.

Co mogę zrobić, aby poprawić swoje uzębienie?

Jeśli interesują was możliwości jakie prezentuje zastosowanie implantów w przypadku braków w uzębieniu skontaktujcie się z nami i umówcie na wizytę konsultacyjną – Kontakt. W wyniku tego otrzymacie pierwotną ocenę waszej sytuacji w naszej klinice stomatologicznej. Ponadto rozponacie możliwości jakie są najlepsze w waszym przypadku. Uzupełnienie braków jest zwłaszcza istotne dla osób posiadających większą ilość ubytków. Jak już wspomnieliśmy na skutek braku uzębienia mogą pojawić się inne objawy związane z sturkturą kości, trawieniem i bólami głowy. Co więcej kolejnym elementem jaki trzeba mieć na uwadze jest estetyka implantów oraz ich stabilność. W wyniku tego pozwalają na korzystanie z nich jak z naturalnych zębów.

braki w uzębieniu - imlanty zębów

POWRÓT DO BLOGA

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 4]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 4]

Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 4]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 4]

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 4]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 4]

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

    Kliknij aby ocenić ten post!
    [Całość: 2 Średnia: 4]

    Potrzebujesz Pomocy?
    Scan the code