Invisalign – niewidoczny aparat na zęby – nowoczesne rozwiązanie w walce o piękny uśmiech

29 czerwca 2022
Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 3]

Invisalign to niewidoczny aparat na zęby pozwalajacy w nieinwazyny sposób dokonac korekcji ortodontycznej. Każdy z nas marzy o pięknych, zdrowych i prostych zębach. Wiele osób nie decyduje się jednak na tradycyjne leczenie ortodontyczne, które często wymaga wyrzeczeń, bywa bolesne i mało komfortowe. Rewolucyjnym i coraz popularniejszym rozwiązaniem są aparaty ortodontyczne Invisalign, dzięki którym leczenie wad zgryzu jest możliwe bez metalowych zamków i drutów.

Invisalign – niewidoczny aparat ortodontyczny na zęby – dlaczego warto go wybrać?

Invisalign to niemal niewidoczne, przezroczyste, silikonowe nakładki, które są idealnie dopasowane do zębów. Aparat koryguje ustawienie zębów przez kontrolowany nacisk. W czasie leczenia zęby stopniowo przemieszczają się w jamie ustnej do pożądanego rezultatu. Następnie co dwa tygodnie pacjenci sami wymieniają nakładki na nowe – o delikatnie zmodyfikowanym kształcie. Cykl leczenia trwa, dopóki zęby nie znajdą się w odpowiednich pozycjach. W wyniku tego proces leczenia wymaga mniejszej ilości wizyt ortodontycznych niż w przypadku tradycyjnych aparatów. Co więcej nakładki Invisalign pacjenci stosują sami w domach co zwiększa ich wygodę. Ponadto zastosowanie takiego aparatu ortodontycznego umożliwa estetyczną korekcję wad zgryzu bez konieczności ciągłych wizyt w centrum stomatologicznym.

Invisalign – niewidoczny aparat na zęby – zalety leczenia nakładkami

Ta metoda leczenia ma wiele zalet m.in.:

  • po pierwsze – łatwiejsza higiena jamy ustnej  –  nakładki ściąga się przed myciem zębów. Po dokładnym wyczyszczeniu jamy ustnej i aparatu zakłada się go ponownie,
  • po drugie – brak ograniczeń dietetycznych – system Invisalign nie wymaga rezygnowania z ulubionych dań. Na czas posiłków pacjent ściąga aparat, dlatego może jeść to, na co ma ochotę,
  • ponadto Invisalign to komfort i dyskrecja – nakładki są indywidualnie dopasowywane do zębów pacjenta. Można je wygodnie wkładać i zdejmować. Materiał, z którego są wykonane jest przezroczysty, dzięki czemu aparat jest prawie niewidoczny,
  • na koniec – skuteczność i przewidywalność leczenia – dzięki specjalnie opracowanym w programie komputerowym planom leczenia, pacjenci mogą zobaczyć jak będzie wyglądał ich zgryz po leczeniu. Precyzyjne wykonanie nakładek pozwala na stopniowe i efektywne wyrównanie zębów. Monitoruj postęp przy pomocy aplikacji mobilnej.

Jak przebiega proces leczenia?

W pierwszym etapie leczenia przeprowadza się diagnostykę – badania i wyciski szczęki są niezbędne do stworzenia odpowiedniego modelu diagnostycznego. Następnie lekarz za pomocą specjalistycznego oprogramowania i skanera 3D wykonuje cyfrowy model uzębienia, a pacjent może zobaczyć planowane efekty noszenia aparatu Invisalign. Gotowe, indywidualnie zaprojektowane nakładki muszą być również założone przez około 22 godziny na dobę. Pacjent wymienia je na nowe średnio co 2 tygodnie, a wreszcie co 6-8 tygodni kontroluje przebieg leczenia w gabinecie stomatologicznym

Leczenie wad zgryzu metodą Invisalign można stosować w wielu przypadkach zarówno tych prostych jak i wymagających dłuższego leczenia. Z tej metody mogą korzystać dorośli i dzieci. W czasie konsultacji z lekarzem dowiesz się, w jakiej kondycji są twoje zęby, czy twoja wada nadaje się do korekcji metodą Invisalign oraz w jakim czasie uzyskasz oczekiwane rezultaty leczenia.

invisalign - niewidoczny aparat na zęby - aparat ortodontyczny

Aplikacja mobilna 

Kolejną zaletą invisalign jest możliwość skorzystania z dedykowanej aplkiacji mobilnej. Wiecej informacji znajdziecie również na stronie Aplikacja Invisalign lub w dedykowanych sklepach aplikacji mobilnych:

 Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na ten temat zadzwońcie do nas i umówcie się na konsultacje. Nasze centrum stomatologii posiada skaner umożliwający przygotowanie modelu aparatu ortodontycznego. W następnej kolejności przygotujemy dla was plan leczenia połączony z projektem nakładek. Nakładki są drukowane w 3D więc nie będziecie z tego podowu musieli odwiedzać nas za każdym razem. Przygotujemy dla was zestaw nakładak na najbliższy okres leczenia, które będziecie mogli wymieniać bez naszego udziału. Na koniec przeprowadzimy z wami szkolenie, aby zmaksymalizować efektywność leczenia oraz waszą wygodę. Oczywiście zapraszamy was do możliwie najszybszego KONTAKTU.

POWRÓT DO BLOGA

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 3]

Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

blank

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

    Potrzebujesz Pomocy?
    Scan the code