Invisalign – nowoczesne rozwiązanie w walce o piękny uśmiech

Każdy z nas marzy o pięknych, zdrowych i prostych zębach. Wiele osób nie decyduje się jednak na tradycyjne leczenie ortodontyczne, które często wymaga wyrzeczeń, bywa bolesne i mało komfortowe. Rewolucyjnym i coraz popularniejszym rozwiązaniem są aparaty ortodontyczne Invisalign, dzięki którym leczenie wad zgryzu jest możliwe bez metalowych zamków i drutów.

Dlaczego warto wybrać aparat Invisalign?

Invisalign to niemal niewidoczne, przezroczyste, silikonowe nakładki, które są idealnie dopasowane do zębów. Aparat koryguje ustawienie zębów przez kontrolowany nacisk. W czasie leczenia zęby stopniowo przemieszczają się w jamie ustnej do pożądanego rezultatu. Co dwa tygodnie pacjenci wymieniają nakładki na nowe – o delikatnie zmodyfikowanym kształcie. Cykl leczenia trwa, dopóki zęby nie znajdą się w odpowiednich pozycjach. Sam proces leczenia wymaga mniejszej ilości wizyt ortodontycznych niż w przypadku tradycyjnych aparatów, ponieważ nakładki Invisalign pacjenci stosują sami w domach.

Zalety leczenia nakładkami Invisalign

Ta metoda leczenia ma wiele zalet m.in.:

  • łatwiejsza higiena jamy ustnej  –  nakładki ściąga się przed myciem zębów. Po dokładnym wyczyszczeniu jamy ustnej i aparatu zakłada się go ponownie,
  • brak ograniczeń dietetycznych – system Invisalign nie wymaga rezygnowania z ulubionych dań. Na czas posiłków pacjent ściąga aparat, dlatego może jeść to, na co ma ochotę,
  • komfort i dyskrecja – nakładki są indywidualnie dopasowywane do zębów pacjenta. Można je wygodnie wkładać i zdejmować. Materiał, z którego są wykonane jest przezroczysty, dzięki czemu aparat jest prawie niewidoczny,
  • skuteczność i przewidywalność leczenia – dzięki specjalnie opracowanym w programie komputerowym planom leczenia, pacjenci mogą zobaczyć jak będzie wyglądał ich zgryz po leczeniu. Precyzyjne wykonanie nakładek pozwala na stopniowe i efektywne wyrównanie zębów.

Jak przebiega proces leczenia Invisalign?

W pierwszym etapie leczenia przeprowadza się diagnostykę – badania i wyciski szczęki są niezbędne do stworzenia odpowiedniego modelu diagnostycznego. Następnie lekarz za pomocą specjalistycznego oprogramowania i skanera 3D wykonuje cyfrowy model uzębienia, a pacjent może zobaczyć planowane efekty noszenia aparatu Invisalign. Gotowe, indywidualnie zaprojektowane nakładki muszą być założone przez około 22 godziny na dobę. Pacjent wymienia je na nowe średnio co 2 tygodnie, a co 6-8 tygodni kontroluje przebieg leczenia w gabinecie stomatologicznym. 

Leczenie wad zgryzu metodą Invisalign można stosować w wielu przypadkach zarówno tych prostych jak i wymagających dłuższego leczenia. Z tej metody mogą korzystać dorośli i dzieci. W czasie konsultacji z lekarzem dowiesz się, w jakiej kondycji są twoje zęby, czy twoja wada nadaje się do korekcji metodą Invisalign oraz w jakim czasie uzyskasz oczekiwane rezultaty leczenia.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on google
Google+
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email