Implanty all on

27 listopada 2022
Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Bez wątpienia, utrata wszystkich zębów wiąże się z bardzo dużymi trudnościami w codziennym funkcjonowaniu. Najczęściej, w przypadku braków w uzębieniu, pacjenci sięgają po protezy ruchome, które niestety nie są najlepszym możliwym rozwiązaniem! Ruszają się podczas spożywania, uśmiechania się i jedzenia. Ich użytkownik musi uważać na to, aby nie było to widoczne, bądź by proteza całkowicie nie wypadała z jamy ustnej. Pojawiają się kompleksy, unikanie towarzystwa i znaczne ograniczenia. Aby zminimalizować niekorzystne efekty utraty wszystkich zębów można wykorzystać tylko 4 implanty Poznań, dzięki którym specjaliście są w stanie umocować zęby na stałe, jednocześnie eliminując wszystkie niedogodności. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się o możliwościach, jakie dają implanty all on.

Przeczytaj również: Konsekwencje braku w uzębieniu

Metoda ta jest wykorzystywana w przypadku usług – Implanty Poznań

All on, czyli co?

All on to technologia rekonstrukcji zębów stworzona przez doktora Paulo Malo, światowej sławy portugalskiego dentystę oraz laureata wielu nagród w dziedzinie odbudowy uzębienia. Technika All-on-4 szybko zdobyła uznanie wśród specjalistów i została uznana za jeden z największych przełomów w implantologii! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pozwala bez dużej ingerencji chirurgicznej (takiej jak np. przeszczep kości) w pełni zrekonstruować uzębienie pacjenta. Metoda All on 4 polega na szybkim zastąpieniu braku zębów protezą osadzoną na implantach. All-on-4 to cztery tytanowe implanty precyzyjnie umieszczone w odpowiedniej pozycji w szczęce i/lub żuchwie pacjenta. Są one podporą dla stałego mostu, który obejmuje cały łuk zębowy. Implanty po wszczepieniu zostają natychmiastowo odpowiednio obciążone. Następnie specjalista osadza w łuku zębowym tymczasowe uzupełnienie brakujących zębów. Dzięki temu pacjent od razu po zabiegu może powrócić do wykonywania codziennych czynności i normalnie funkcjonować.

Stosując metodę All on 4, pacjent może liczyć na szybkie zakończenie leczenia, ponieważ nowe zęby uzyska w dość krótkim czasie a czasem nawet w ciągu jednego dnia. Zanim jednak dojdzie do zabiegu, lekarz konsultuje z pacjentem jego warunki i możliwości leczenia co pozwala na zapoznanie się z proponowanym przebiegiem leczenia.  Metoda All-on-4 zapewnia pacjentom naturalny wygląd i komfort, którego nie osiągnąłby poprzez zastosowanie protezy ruchomej. Proces gojenia i osteointegracji, czyli połączenia się tytanowego implantu z kością trwa zazwyczaj do kilkunastu tygodni. Po upływie tego czasu lekarz na wszczepionych wcześniej implantach osadza przygotowaną dla pacjenta ostateczną i stabilną pracę protetyczną.

blank

Metoda all on – dla kogo będzie odpowiednia?

Metoda ta skierowana jest w szczególności do tych pacjentów, którzy na co dzień borykają się z bezzębiem szczęki lub żuchwy. Dotyczy to również stwierdzonej potrzeby usunięcia zębów. Kiedyś warunkiem koniecznym była odpowiednia ilość kości, która niestety przede wszystkim w szczęce zanika szybko. Obecnie nawet brak kości w szczęce nie stanowi problemu. All on jest również odpowiednia dla  pacjentów cierpiących przez zanik kostny, do którego doszło w wyniku utraty zębów, a także tych, którzy stracili zęby z powodu chorób dziąseł. All on to także alternatywa dla protez ruchomych, których użytkowanie często bywa dla pacjentów uciążliwe i powoduje dyskomfort.

Zalety metody all on

Technologia all on to szansa na realną poprawę komfortu życia. Główną zaletą zabiegu jest znaczne skrócenie czasu leczenia, złożoności i liczby zabiegów chirurgicznych. Ponadto , uproszczone procedury protetyczne umożliwiają znaczne zmniejszenie kosztów leczenia. Tymczasowy most jest montowany już kilka godzin po zabiegu wszczepienia implantów zastępujących korzeń zęba. Implanty all on oraz montowany na nich most powstają z wysokiej jakości materiałów takich jak tytan, porcelana czy akryl, które są bezpieczne i dobrze tolerowane przez organizm. Implanty, tak jak kości, nie będą widoczne podczas jedzenia czy mówienia. Ta metoda doskonale imituje naturalne uzębienie nie tylko pod względem estetycznym, ale także funkcjonalnym. Ponadto:

  • W przeciwieństwie do klasycznej protezy nie ma tu ryzyka utraty smaku.
  • Metoda nie wymaga przeprowadzania dodatkowych zabiegów regeneracyjnym, a implanty goją się bardzo szybko.
  • Co do zasady ta metoda nie wymaga przeszczepu kości, więc jest szybsza, mniej inwazyjna, a ryzyko komplikacji – niższe.
  • O ile zwykła proteza opiera się o podniebienie czy dziąsła, co powoduje dyskomfort, pacjenci korzystający z odbudowy po wszczepieniu implantów te problemy nie występują.
  • Odbudowa ta jest ekstremalnie trwała w porównaniu z innymi opcjami.

 Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Warte uwagi: Implanty zębowe a cukrzyca

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

blank

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

    Potrzebujesz Pomocy?
    Scan the code