Implanty ZĘBÓW Poznań

dożywotnia gwarancja

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 52 Średnia: 4.9]

Implanty Poznań - zdrowy i piękny uśmiech

Implanty Poznań – usługa przeznaczona dla wszystkich osób cierpiących na brak zębów albo całkowite bezzębie. Skutecznym sposobem na przywrócenie pięknego uśmiechu jest zabieg wszczepienia implantów zębów. To niewielkie tytanowe wkręty stanowiące odpowiednik naturalnego korzenia, które wprowadzane są do kości szczęki lub żuchwy. Po wkręceniu implantów oraz odczekaniu niezbędnego okresu możliwe jest umieszczenie koron, czyli sztucznych zębów. Celem zabiegu implantologicznego jest odbudowa uzębienia, które zostało utracone m.in. na skutek działania próchnicy czy poważnego urazu. Jedną z głównych korzyści tego rozwiązania jest efekt wizualny, gdyż powstałe w jego wyniku sztuczne zęby wyglądają jak prawdziwe. Do innych kluczowych zalet tego zabiegu należy komfort użytkowania oraz wysoka trwałość implantów zębowych. Co istotne, metoda ta może być stosowana zarówno w przypadku leczenia pojedynczych, jak i mnogich ubytków.

 

Rozwiązanie to zajmuje szczególne miejsce w portfolio naszych zabiegów stomatologicznych. Lek. dent. Przemysław Stankowski, który zajmuje się implantologią w naszym gabinecie to uznany ekspert, który jest jednym z głównych autorytetów implantologicznych w Polsce. Z racji swojego doświadczenia zajmuje się często leczeniem Pacjentów, których leczenia nie podjęli się inni lekarze, np. utratą wielu zębów naraz.

implanty poznań - pewność, bezpieczeństwo, przewidywalność

...nawet w najbardziej wymagających przypadkach!

Implanty są obecnie powszechnie stosowane, należy jednak pamiętać, że sukces leczenia implantologicznego opiera się na kompleksowej diagnostyce, którą zawsze wykonujemy w naszym centrum stomatologicznym, by zagwarantować Pacjentom komfort i bezpieczeństwo całego procesu leczenia.

Implanty zębów są optymalnym uzupełnieniem braku zęba. Doskonale sprawdzają się w przypadku leczenia pojedynczych, jak i mnogich ubytków (włącznie z całkowitym bezzębiem, w przypadku którego stosujemy np. All-on-4, czyli protezę pełnego łuku na 4 implantach).

Implantacja z odbudową kości
Stosujemy jeden z najbardziej uznanych systemów implantologicznych na świecie – ASTRA TECH IMPLANT SYSTEM.
 
Dzięki niemu gwarantujemy najwyższą jakość, trwałość oraz estetykę uśmiechu Pacjenta. Pozwala nam to na wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów w bezpieczny i przewidywalny sposób, w trosce o dobro Pacjenta.

implanty astra tech z dożywotnią gwarancją to pewność proponowanego przez nas leczenia

System Azento

Leczenie implantologiczne

IMPLANTY POZNAŃ

Zabiegi implantologiczne, przeprowadzane w naszym centrum stomatologicznym, są dopasowywane indywidualnie do każdego Pacjenta.

Zastosowanie Azento jest gwarantem przeprowadzenia zabiegu w najwyższej jakości oraz w trosce o satysfakcję Pacjenta.

Bezpieczeństwo, Przewidywalność, oraz Doświadcznie to pewność na każdym etapie leczenia implanologicznego.

IMPLANTY POZNAŃ - DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZ GABINET

IMPLANTOLOGIA W STANKOWSCY & BIAŁACH

Nasze centrum stomatologiczne Stankowscy & Białach działa w Poznaniu, ale nasz zespół światowej klasy specjalistów miał okazję dzielić się nabytym przez wiele lat praktycznym doświadczeniem z lekarzami na całym świecie.

Dodatkowo, aby spełnić naszą misję niesienia pomocy Pacjentom, regularnie zwiększamy swoje kompetencje poprzez szkolenia, warsztaty i sympozja.

Leczymy tak, jak sami chcielibyśmy być leczeni.

Nasze centrum opieramy na solidnym rodzinnym fundamencie, który od lat pozwala nam wykonywać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi łącząc kompetencje całego zespołu.

Dlatego przedstawiając Pacjentom plany leczenia, opieramy je o pełną diagnostykę tak, by kompleksowo eliminować przyczyny, a nie tylko objawy.

Nigdy nie zostawiamy naszych Pacjentów bez wyjścia i odpowiedniego rozwiązania, prowadzącego do uzyskania w pełni funkcjonalnego i estetycznego uśmiechu.

Udaje nam się to dzięki nowoczesnemu sprzętowi renomowanych marek stomatologicznych, stosowaniu najwyższej jakości materiałów oraz profesjonalnemu podejściu do Pacjenta w każdym aspekcie kontaktu i leczenia.

Pan Ryszard po metamorfozie z wykorzystaniem implantów

IMPLANTY ZĘBÓW

doświadczenie

Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu daje pewność uzyskania najlepszych efektów zastosowania implantów zębowych.

Nasza wiedza połączona z nowoczesnymi systemami implantologicznymi, pozwala w gabinecie Stankowscy & Białach Stomatologia odtworzyć zdrowy, naturalny i piękny uśmiech u każdego Pacjenta.

W ramach naszej praktyki w Poznaniu przeprowadzamy zabiegi wszczepienia implantu z najwyższą starannością i dbałością o naturalne tkanki, tak aby możliwie najmniej ingerować w organizm Pacjenta i oszczędzić jak najwięcej zdrowych tkanek.

Dzięki takiej filozofii leczenia uśmiech utrzymuje się przez lata.

IMPLANTY POZNAŃ

nowoczesne materiały

W produkcji implantów wykorzystuje się nowoczesne i sprawdzone materiały stomatologiczne.

Wszczepione implanty gwarantują wytrzymałość znacznie przewyższającą naturalne zęby. Osadzone na nich korony tworzymy tak, aby idealnie komponowały się kolorem i kształtem względem pozostałych zębów Pacjenta.

Nasze doświadczenie wynika z lat praktyki, podczas których tworzyliśmy i odtwarzaliśmy piękne uśmiechy. Zobacz metamorfozy naszych Pacjentów.

STANKOWSCY & BIAŁACH

IMPLANTY POZNAŃ

Przykład implantu na przekroju z łącznikiem i koroną

IMPLANT JEST TO ZESPÓŁ TRWALE POŁĄCZONYCH ZE SOBĄ KOMPONENTÓW

Składa się ze wszczepianej w kość śruby wykonanej z biokompatybilnego materiału, który skutecznie zastępuje brakujący korzeń zęba. Na nim osadzana jest zazwyczaj porcelanowa korona (indywidualnie zaprojektowana i wykonana), imitująca swoim kształtem i kolorem naturalny ząb.

IMPLANT JEST WSZCZEPIANY W RAZIE BRAKÓW ZĘBOWYCH

Zazwyczaj dzieje się tak w wyniku ich utraty, ekstrakcji lub wypadku. Elementem który pewnie spaja ze sobą śrubę (implant) wraz z koroną zęba jest łącznik (zazwyczaj wykonany z tytanu). Koronę na śrubie mocujemy przykręcając ją lub cementując.

Implant jest rozwiązaniem wysoce estetycznym. Kolor korony dobierany jest do koloru pozostałych zębów. Efekt jest praktycznie nie do rozróżnienia od naturalnego uzębienia.

zabieg wszczepiania implantów jest bezbolesny

Wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym. Czasami przed zabiegiem wymagane są dodatkowe procedury przygotowujące, takie jak odbudowa kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej. Okres rekonwalescencji po przeprowadzonym zabiegu trwa zazwyczaj około tygodnia.

Implanty zębowe przed i po

Zdjęcia pacjentów z implantami zębowymi przed i po wykonaniu zabiegu stanowią doskonałe potwierdzenie skuteczności tej metody. Stosowany w naszym gabinecie ASTRA TECH IMPLANT SYSTEM pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się nienagannym uśmiechem. Tytanowe wkręty są umieszczone poniżej linii dziąsła, przez co są na co dzień niewidoczne. Z kolei przymocowane w późniejszym etapie korony doskonale imitują naturalne uzębienie.

Dlaczego implanty zębowe są najlepszą metodą odbudowy uzębienia?

Brak zęba, zwłaszcza w zasięgu linii uśmiechu, może wiązać się z dużym dyskomfortem, dlatego warto zdecydować się na jego odbudowę. Jedną z najskuteczniejszych metod jest wszczepienie implantów, które odznaczają się wieloma zaletami. Przede wszystkim ekstrakcja wiąże się z niekorzystnymi następstwami, zwłaszcza z rozsuwaniem się pozostałych zębów. Zaletą wszczepienie implantu zębowego jest zapobieganie zanikowi tkanki kostnej, z kolei tytanowe wkręty nie wykazują negatywnego wpływu dla organizmu. Ponadto, metoda prowadzi do uzyskania naturalnego efektu, dzięki czemu pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem. Wkręty umieszczone są pod linią dziąseł, przez co są całkowicie niewidoczne, z kolei przymocowane do nich korony precyzyjnie imitują prawdziwe uzębienie.

Inną zaletą tego rozwiązania jest wysoka trwałość implantów zęba. Tytanowe wkręty nie tylko cechują się dużą wytrzymałością i stabilnością, ale wykazują również odporność na działanie kwasów, które są przyczyną powstawania próchnicy. Co więcej, decydując się na zastosowanie implantów np. w przypadku braku dwóch zębów obok siebie, nie ma konieczność szlifowania sąsiadującego uzębienia, jak ma to miejsce w przypadku zakładania mostu.

W przeciwieństwie do ruchomych protez implanty zębów zapewniają maksymalny komfort w trakcie żucia i gryzienia, nie różniąc się w tej kwestii od naturalnego uzębienia. Co więcej, aby prawidłowo o nie zadbać, wystarczy przestrzegać standardowych zasad higieny. Implanty sprawdzą się zarówno w przypadku braku pojedynczego zęba, jak i bezzębia całkowitego. Dawniej w takim przypadku stosowano głównie protezy ruchome, które pomimo tego, że przywracają podstawowe funkcje w jamie ustnej, to nie zapewniają komfortu w trakcie spożywania twardych pokarmów, a także nie zapobiegają zanikowi tkanki kostnej. Dlatego w przypadku bezzębia całkowitego, warto również zdecydować się na wszczepienie implantów.

 

IMPLANTY POZNAŃ - Zabieg implantologiczny


W naszym gabinecie zabiegi implantologiczne wykonywane są z użyciem jednego z najbardziej cenionych systemów na świecie ASTRA TECH IMPLANT SYSTEM. Potwierdzeniem jego wysokiej jakości oraz trwałości jest dożywotnia gwarancja. Co więcej, ten rodzaj implantów zębowych pozwala na bezpieczne przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów.

Jak wygląda założenie implantów zębowych krok po kroku? Przede wszystkim pacjent otrzymuje przejrzysty plan leczenia, który podzielony jest na poszczególne etapy. Dzięki temu może on podjąć świadomą decyzję, czy zaproponowane przez nas rozwiązanie mu odpowiada. Spersonalizowany plan oparty jest o kompleksową diagnostykę, która obejmuje badania CBCT, a także dane ze skanera wewnątrzustnego. W efekcie otrzymujemy precyzyjny obraz stanu jamy ustnej, a co za tym idzie możemy opracować dostosowaną do potrzeb każdego pacjenta strategię leczenia. Po akceptacji planu zamawiamy spersonalizowany implant.

W kolejnym etapie zabiegu implantologicznego lekarz otrzymuje zestaw Azento, w którym znajduje się szablon chirurgiczny z jednorazowymi wiertłami, a także indywidualnie dopasowany implant ze śrubą gojącą. W przypadku pacjentów z bezzębiem całkowitym możliwe jest zastosowanie specjalnej protezy na czterech implantach. Technologia Azento pozwala na maksymalne skrócenie procesu leczenie, które w przypadku odbudowy pojedynczego zęba odbywa się średnio w ciągu 2 dni (zamiast 9 wizyt). Indywidualne dopasowanie poszczególnych elementów: łącznika, korony oraz śruby gojące zapewniają znacznie lepsze efekty niż tradycyjne komponenty. Co więcej, w ramach Azento stosowana jest również odbudowa tymczasowa obejmująca łącznik Atlantis oraz przejściową koronę.

Q&A

W celu przywrócenia estetycznego uśmiechu oraz zapobiegania zanikowi tkanki kostnej, warto wiedzieć, co zrobić w sytuacji, gdy wypadnie ząb. Jeśli w wyniku urazu czy wypadku zostanie złamana tylko jego część, jednym ze skutecznych rozwiązań jest założenie korony protetycznej. W sytuacji, gdy pacjent straci ząb w całości, najlepszym rozwiązaniem jest wszczepienie tytanowego implantu, na którym umieszczona zostanie korona.

Przed podjęciem decyzji co do wykonania zabiegu wielu pacjentów pyta, jak wyglądają̨ implanty zębów. To niewielki tytanowy wkręt, który idealnie imituje korzeń zęba. Niemniej, ze względu na to, że umieszczany jest poniżej linii dziąseł, nie jest on na co dzień widoczny. W implantach umieszczane są specjalne łączniki, które pełnią funkcję oszlifowanych zębów. To na nich mocowane są dopiero korony protetyczne, które wyglądają jak naturalne zęby.

Pacjenci często pytają, z czego zrobione są implanty zębowe. W naszym gabinecie wykorzystujemy wkręty z tytanu, które cechują się nie tylko dużą wytrzymałością, ale i są bezpieczne dla zdrowia.

Jeśli implanty mają służyć pacjentom dożywotnio, muszą oni pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny oraz regularnych kontrolach stomatologicznych.

To, na ile zakładane są implanty, zależy od kilku czynników m.in. rodzaju zastosowanego rozwiązania czy właściwej higieny jamy ustnej pacjenta. W naszym gabinecie stosujemy najskuteczniejsze metody leczenia, czego potwierdzeniem jest dożywotnia gwarancja implantów ASTRA TECH.

Zazwyczaj to, jak długo wytrzymują implanty zębów, zależy m.in. od rodzaju zastosowanych wkrętów oraz późniejszej higieny jamy ustnej pacjenta. Stosowane w naszym gabinecie implanty ASTRA TECH posiadają dożywotnią gwarancję, co stanowi najlepszy dowód skuteczności leczenia.

Wielu pacjentów zastanawia się, czy implanty zębowe mogą się nie przyjąć. Do tego typu sytuacji może dojść w ciągu pierwszych miesięcy od wszczepienia, a jej przyczyną jest niedostateczna osteointegracja. W naszym gabinecie stosujemy jednak kompleksową diagnostykę, a w sytuacji zaniku tkanki kostnej przeprowadzamy zabieg odbudowy fragmentów szczęki czy żuchwy. W konsekwencji ryzyko nieprzyjęcia jest niewielkie.

Częste pytania pacjentów dotyczą kwestii przechodzenia przez bramki na lotnisku z implantami zębowymi. Pomimo tego, że wkręty wykonane są z tytanu, to podróżowanie po leczeniu nie wiąże się z dyskomfortem. Zastosowane w bramkach detektory metalu nie są bowiem w stanie wykryć implantu, gdyż nie wywołuje on efektu magnetycznego.

Wiele osób ma wątpliwości, czy w sytuacji wszczepienia implantu zęba możliwe jest przeprowadzenie rezonansu magnetycznego. Jeśli wkręt wykonany jest z tytanu, który nie przewodzi prądu elektrycznego i nie wykazuje właściwości ferromagnetycznych, to nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania tego typu badania.

Czy osoby z wszczepionym implantem zęba mogą podejmować wysiłek fizyczny? Jedynie kilka dni lub tygodni po zakończeniu zabiegu nie wolno wykonywać intensywnych treningów. Po upływie zalecanego czasu nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania sportu.

Nasz ekspert w zakresie implantologii

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 52 Średnia: 4.9]