Metamorfozy: Pani Alina

Pani Alina zgłosiła się do nas z bólem i stanem zapalnym lewego stawu skroniowo-żuchwowego.

Leczenie rozpoczęliśmy od założenia szyny okluzyjnej SRS, która ustabilizowała pozycję stawu i zlikwidowała dolegliwości bólowe pacjentki. Następnie wykonaliśmy diagnostykę w celu zaplanowania leczenia. 

W trakcie badania okazało się, że pacjentka chorowała na tzw. chorobę okluzyjną, która objawiała się nie tylko chorym stawem, ale także znacznym starciem zębów i współistniejącą ortodontyczną wadą zgryzu. Leczenie rozpoczęliśmy od usunięcia ostatnich zębów trzonowych (ósemek), które były jedną z przyczyn niestabilnej okluzji, a następnie przeprowadziliśmy leczenie przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi Invisalign. Po wyprostowaniu zębów kompozytem odbudowaliśmy starte dolne zęby, a kształt i kolor górnych poprawiliśmy za pomocą włoskich licówek ceramicznych by Giuseppe Romeo. Przeprowadziliśmy także ekwilibrację zgryzu, która zapewni zatrzymanie choroby okluzyjnej — dzięki temu Pacjentka będzie żyła bez bólu stawu i mięśni, a także nie będzie ścierała zębów. 

Wykonaliśmy ortodoncję Invisalign Premium Gold Provider, dzięki czemu zęby pacjentki były znowu proste. Starte zęby odbudowaliśmy kompozytem. Przerwy pomiędzy tylnymi zębami zostały wyeliminowane poprzez zbliżenie zębów do siebie i ich odbudowę onlayami.

Staw skroniowo-żuchwowy jest od tej pory stabilny i pacjentka ma całkowity komfort przy otwieraniu ust.

Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code