licowki-slider-back

DIAGNOSTYKA
zadbaj o rzetelne badanie

Diagnostyka

podstawa precyzyjnego leczenia

Diagnostyka jest kluczowym elementem leczenia. Kładziemy duży nacisk na badania pozwalające w pełni ocenić stan zdrowia pacjenta, pod kątem szeroko pojętej stomatologii. Tak naprawdę to właśnie dzięki rzetelnemu badaniu z użyciem naszej nowoczesnej aparatury i posiadanej wiedzy oraz doświadczenia jesteśmy w stanie ustalić w jaki sposób najlepiej pomóc pacjentowi. Wszystkie konieczne zabiegi mają na celu zapewnienie pacjentowi dobrego samopoczucia i estetycznego wyglądu. Na podstawie badań i diagnostyki ustalamy wraz z pacjentem plan leczenia, zapewniający najlepszy efekt i najwyższą jakość.

Diagnostyka stomatologiczna ma na celu
rozpoznanie chorób jamy ustnej u pacjenta
i objęcie go odpowiednim sposobem leczenia.

Diagnostyka

Zdjęcie rentgenowskie panoramiczne

Zdjęcie rentgenowskie panoramiczne

Pozwala na ogólną ocenę stanu zębów. Czy są wszystkie na swoich miejscach, czy nie ma zębów zatrzymanych w kości. Pozwala ocenić prawidłowość struktur anatomicznych.

Tomografia komputerowa

Tomografia komputerowa

Pokazuje zęby i kości w trzech wymiarach. Umożliwia precyzyjne pomiary kości przed wszczepieniem implantów oraz obejrzenie szczegółów nie widocznych na innych zdjęciach rentgenowskich

Małe zdjęcia rentgenowskie

Małe zdjęcia rentgenowskie

Pokazują szczegóły tego, co nas zaniepokoi na zdjęciu panoramicznym. Można dzięki nim obejrzeć np. dokładny przebieg kanałów zęba przed leczeniem kanałowym.

Diagnostyka próchnicy

Diagnostyka próchnicy

Za pomocą urządzenia Dialux poszukujemy w zębach ubytków spowodowanych próchnicą. Często wspieramy się w tym badaniu mikroskopem, dzięki któremu możemy dostrzec ubytki niewidziane gołym okiem.

Badanie wybarwienia płytki

Badanie wybarwienia płytki

Dajemy pacjentowi specjalny płyn do płukania ust, który barwi płytkę nazębną. Dzięki temu wiemy, czy przypadkiem nie będzie mu potrzebny instruktaż prawidłowego szczotkowania zębów.

Badanie ruchomości zębów

Badanie ruchomości zębów

Sprawdzamy, czy zęby nie są ruchome, co oznaczałoby szereg problemów, w tym potencjalnie paradontozę lub zaburzenia okluzji.

Periostatus – badanie kieszeni

Periostatus – badanie kieszeni

Sprawdzamy, czy pomiędzy zębami a dziąsłem nie ma kieszeni. Jeżeli są – oznacza to, że musimy się przyjrzeć bliżej zębom, przy których występują. Możemy mieć do czynienia z chorobą przyzębia.

T-scan

T-scan

to komputerowe urządzenie zapisujące siłę zagryzania zębów. Na ekranie komputera widoczny jest przestrzenny wykres przedstawiający czy zęby dobrze się stykają.

Badanie dopplerowskie stawu skroniowo-żuchwowego

Badanie dopplerowskie stawu skroniowo-żuchwowego

To badanie bardzo przypomina USG. Badamy, czy staw skroniowo żuchwowy pracuje prawidłowo (tarcie poszczególnych części stawu o siebie)

Pobranie skanów wewnątrzustnych

Pobranie skanów wewnątrzustnych

Pobrane skany 3D są drukowane i umieszczane w artykulatorze – urządzeniu, które pozwala symulować naturalny ruch stawu skroniowo-żuchwowego.

Pomiar łukiem twarzowym

Pomiar łukiem twarzowym

Ustala położenie żuchwy względem szczęki i stawu skroniowo-żuchwowego. To niezbędne badanie, szczególnie przydatne przy planowaniu leczenia związanego z nieprawidłową okluzją oraz przy leczeniu estetycznym.

Plan leczenia

Jeśli badanie wykonane podczas pierwszej wizyty wykaże oznaki choroby okluzyjnej, konieczna będzie dalsza diagnostyka problemu w celu ustalenia skutecznego planu leczenia.

Uzyskane informacje pozwolą nam stworzyć dostosowany indywidualnie do Państwa potrzeb plan leczenia. Tylko kompletne badanie umożliwia zaplanowanie leczenia, które pozwoli Państwu cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez całe życie.

W ramach diagnostyki gwarantujemy Państwu:

 • diagnostykę komputerową
  zwarcia T-Scan
 • badanie mięśni żucia
 • badanie dopplerowskie stawu
  skroniowo-żuchwowego
 • pobranie 2 kompletów wycisków
  szczęki i żuchwy
 • pobranie pomiarów łukiem twarzowym
 • pobranie kęska zgryzowego
  w centralnej relacji
 • zaplanowanie leczenia

Szyny Okluzyjne

Szyny okluzyjne to twarde, przezroczyste nakładki, które zakładamy na zęby w przypadku konkretnych chorób stomatologicznych. Pełnią funkcję precyzyjnych ortez, które nie tylko leczą, ale są również narzędziem diagnostycznym.
W zależności od zaleceń lekarza, nosimy je tylko w nocy lub w przypadku zaawansowanych chorób stawu skroniowo-żuchwowego, również w dzień. Czas noszenia szyny jest bardzo różny w zależności od przypadku. Czasem potrzebujemy standardowej szyny tylko na 1 noc, ale te indywidualne zazwyczaj nosimy kilka tygodni, miesięcy, a nawet całe życie.

Wykonywane są w sytuacji:

 • problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym (trzaski, przeskakiwania)
 • napiętych mięśni żucia, a nawet bóli głowy pochodzenia napięciowego
 • stabilizacji efektów leczenia (zawsze w przypadku leczenia kompromisowego pod względem okluzyjnym)
 • do diagnostyki

Każda z tych sytuacji jest różna i różny jest też wygląd tej szyny i zalecenia do jej stosowania. Szyny, które wykonujemy w Stankowscy & Białach Stomatologia to nie są zwykłe nakładki. Są to bardzo precyzyjne ortezy, które są wykonane indywidualnie dla Pacjenta na podstawie pogłębionej analizy i badań. Wymagają idealnego dopasowania w jamie ustnej (w zależności od sytuacji może być to nawet kilka wizyt, każda trwająca do 2 godzin) i kontroli.

Gwarantujemy szczegółowe diagnozy,
mogące rozpoznać nawet wczesne stany chorobowe.

Stankowscy&białach

JAKOŚĆ

Nasza Praktyka = Najwyższa Jakość.

Chcąc osiągnąć i otrzymać najwyższą jakość inwestujemy wiele czasu w szkolenia praktyczne w kraju i zagranicą. Nasze doświadczenia, wiedzę i umiejętności wykorzystujemy w naszej codziennej pracy oraz przekazujemy innym stomatologom na prowadzonych przez nas szkoleniach. Oferując najwyższą jakość usług, w naszej praktyce wymagamy również najwyższej i bezkompromisowej jakości od swoich dostawców komponentów, materiałów oraz producentów sprzętu.

Umów się na wizytę

już dzisiaj!

[/av_textblock]