DIAGNOSTYKA
zadbaj o rzetelne badanie
podstawa precyzyjnego leczenia
Diagnostyka jest kluczowym elementem leczenia. Kładziemy ogromny nacisk na badania pozwalające w pełni ocenić stan zdrowia Pacjenta. To właśnie dzięki rzetelnemu badaniu z użyciem naszej nowoczesnej aparatury i posiadanej wiedzy oraz doświadczenia, jesteśmy w stanie ustalić, w jaki sposób najlepiej pomóc Pacjentowi.
Wszystkie konieczne zabiegi mają na celu zapewnienie dobrego samopoczucia i estetycznego wyglądu. Na podstawie badań i diagnostyki ustalamy wraz z Pacjentem plan leczenia, zapewniający najlepszy efekt i najwyższą jakość.
Diagnostyka stomatologiczna ma na celu rozpoznanie chorób jamy ustnej u pacjenta i objęcie go odpowiednim sposobem leczenia.
Diagnostyka
składa się z następujących etapów


zdjęcie rentgenowskie panoramiczne
Pozwala na ogólną ocenę stanu zębów. Czy są wszystkie na swoich miejscach, czy nie ma zębów zatrzymanych w kości. Pozwala ocenić prawidłowość struktur anatomicznych.


Tomografia komputerowa
Pokazuje zęby i kości w trzech wymiarach. Umożliwia precyzyjne pomiary kości przed wszczepieniem implantów oraz obejrzenie szczegółów niewidocznych na innych zdjęciach rentgenowskich.


Małe zdjęcia rentgenowskie
Pokazują szczegóły tego, co nas zaniepokoi na zdjęciu panoramicznym. Można dzięki nim obejrzeć np. dokładny przebieg kanałów zęba przed leczeniem kanałowym.


Diagnostyka próchnicy
Za pomocą urządzenia Dialux poszukujemy w zębach ubytków spowodowanych próchnicą. Często wspieramy się w tym badaniu mikroskopem, dzięki któremu możemy dostrzec ubytki niewidziane gołym okiem.


Badanie wybarwienia płytki
Dajemy pacjentowi specjalny płyn do płukania ust, który barwi płytkę nazębną. Dzięki temu wiemy, czy przypadkiem nie będzie mu potrzebny instruktaż prawidłowego szczotkowania zębów.


Badanie ruchomości zębów
Sprawdzamy, czy zęby nie są ruchome, co oznaczałoby szereg problemów, w tym potencjalnie paradontozę lub zaburzenia okluzji.


Periostatus – badanie kieszeni
Sprawdzamy, czy pomiędzy zębami a dziąsłem nie ma kieszeni. Jeżeli są – oznacza to, że musimy się przyjrzeć bliżej zębom, przy których występują. Możemy mieć do czynienia z chorobą przyzębia.


T-scan
To komputerowe urządzenie zapisujące siłę zagryzania zębów. Na ekranie komputera widoczny jest przestrzenny wykres przedstawiający czy zęby dobrze się stykają.


Badanie dopplerowskie stawu skroniowo-żuchwowego
To badanie bardzo przypomina USG. Badamy, czy staw skroniowo-żuchwowy pracuje prawidłowo (tarcie poszczególnych części stawu o siebie)


Pobranie skanów wewnątrzustnych
Pobrane skany 3D są drukowane i umieszczane w artykulatorze – urządzeniu, które pozwala symulować naturalny ruch stawu skroniowo-żuchwowego.


Pomiar łukiem twarzowym
Ustala położenie żuchwy względem szczęki i stawu skroniowo-żuchwowego. To niezbędne badanie, szczególnie przydatne przy planowaniu leczenia związanego z nieprawidłową okluzją oraz przy leczeniu estetycznym.
Plan leczenia
Jeśli badanie wykonane podczas pierwszej wizyty wykaże oznaki choroby okluzyjnej, konieczna będzie dalsza diagnostyka problemu w celu ustalenia skutecznego planu leczenia.
Uzyskane informacje pozwolą nam stworzyć dostosowany indywidualnie do Państwa potrzeb plan leczenia. Tylko kompletne badanie umożliwia zaplanowanie leczenia, które pozwoli Państwu cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez całe życie.
W ramach diagnostyki gwarantujemy Państwu:
- diagnostykę komputerową zwarcia T-Scan
- badanie mięśni żucia
- badanie dopplerowskie stawu skroniowo-żuchwowego
- pobranie 2 kompletów wycisków szczęki i żuchwy
- pobranie pomiarów łukiem twarzowym
- pobranie kęska zgryzowego w centralnej relacji
- zaplanowanie leczenia
- zdjęcie rentgenowskie panoramiczne
- tomografia komputerowa
- małe zdjęcia rentgenowskie
- badanie wybarwienia płytki
- badanie ruchomości zębów
- Periostatus – badanie kieszeni
- pobranie skanów wewnątrzustnych
- pomiar łukiem twarzowym
- badanie zębów pod mikroskopem na obecność próchnicy
- badanie estetyki uśmiechu i możliwości jej poprawy
- badanie przesiewowe na obecność nowotworu
- badanie pod kątem paradontozy i problemów z dziąsłami
- badanie stawu skroniowo-żuchwowego Dopplerem
- badanie ortopedyczne stawu skroniowo-żuchwowego
- badanie napięcia mięśni żucia, które mogą być przyczyną np. migren
- około godzinna rozmowa wyjaśniająca z pacjentem
- badanie zębów pod kątem ortodontycznych zmian zgryzu
- wewnątrzustne zdjęcia RTG w celu diagnostyki ewentualnych zakażeń
- portfolio fotograficzne twarzy, zębów i uśmiechu
- badanie przesiewowe na problemy z bezdechem sennym
- w uzasadnionych przypadkach symulacja komputerowa metamorfozy uśmiechu
Gwarantujemy szczegółowe diagnozy, mogące rozpoznać nawet wczesne stany chorobowe.


Stankowscy&białach
JAKOŚĆ
Nasza Praktyka = Najwyższa Jakość
Chcąc osiągnąć i otrzymać najwyższą jakość inwestujemy wiele czasu w szkolenia praktyczne w kraju i za granicą. Nasze doświadczenia, wiedzę i umiejętności wykorzystujemy w naszej codziennej pracy oraz przekazujemy innym stomatologom na prowadzonych przez nas szkoleniach. Oferując najwyższą jakość usług, w naszej praktyce wymagamy również najwyższej i bezkompromisowej jakości od swoich dostawców komponentów, materiałów oraz producentów sprzętu.