Korony i Mosty

naturalny uśmiech

W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów estetycznych i osiągnięcia wspaniałego uśmiechu, proponujemy pacjentom jako rozwiązanie korony lub mosty. Każde z przygotowanych rozwiązań jest najwyższej jakości i dostosowane do indywidualnego przypadku pacjenta. Korony i mosty są wykonywane tylko w ostateczności, np. wtedy, gdy ząb jest bardzo mocno zniszczony lub gdy wymieniamy starą koronę na nową. Zawsze proponujemy pacjentom rozwiązania oszczędzające ich zęby np. licówki lub odbudowy kompozytowe. W naszej codziennej pracy, od wielu już lat zdaża się, że nadal pacjenci pytają nas: Jak wygląda korona, a jak most? Z czego są wykonane? Jakie są róznice w ich zastosowaniu? Postaramy się w jak najbardziej zrozumiały sposób odpowiedzieć na zadawane pytania:

Zawsze staramy się przedstawić pacjentom wszystkie możliwe rozwiązania oraz doradzić optymalną metodę odbudowy zębów.

KORONA

Co to jest?

Każdy ząb składa się z korzenia i korony. To właśnie korona jest częścią widoczną na zewnątrz, od której zależy estetyka uśmiechu. Gdy naturalny ząb ulegnie poważnemu uszkodzeniu i nie jest możliwa standardowa odbudowa kompozytowa w postaci plomby, wskazane jest wstawienie korony protetycznej. Jest to również rozwiązanie dla leczenia implantologicznego, w momencie gdy na tytanowy implant imitujący korzeń zęba, zakłada się koronę kształtem i kolorem przypominającą naturalny ząb.

W zależności od sytuacji wykonujemy korony metalowo-porcelanowe pełnoceramiczne lub na podbudowie z tlenku cyrkonu. Podczas pierwszej wizyty dokładnie przygotowujemy ząb, który następnie poddawany jest szlifowaniu, umożliwiającym późniejsze założenie korony. Na czas przygotowania projektu, który wysyłamy do laboratorium, na przygotowane zęby zakładamy tymczasowe korony chroniące przed zmianami i uszkodzeniem. Po zatwierdzeniu projektu, jego koloru i odcienia przez pacjenta, podczas drugiej wizyty zdejmujemy koronę tymczasową i mocujemy koronę stałą.

Zobacz efekt PRZED i PO zabiegu

MOST

Co to jest?

Most protetyczny jest rozwiązaniem wykorzystywanym w przypadku braku 1-2 zębów obok siebie. Może on być wykonany z porcelany lub kompozytu. Most opiera się na dwóch oszlifowanych zębach. Pomiędzy nimi zawieszone są korony tuż nad dziąsłem, które maskują brak zębów. Jak wygląda proces zakładania mostu?

Osoba, która zdecyduje się na założenie mostu protetycznego, powinna znaleźć czas na trzy do czterech wizyt. Podczas pierwszej z nich dokładnie szlifujemy zęby oraz wykonujemy uzupełnienie tymczasowe. Pobieramy wycisk na podstawie którego w laboratorium przygotowywany jest most protetyczny. Po 2 tygodniach sprawdzamy czy idealnie i jeśli nie ma żadnych zastrzeżeń, cementujemy gotowy most.

Ponieważ zależy nam, aby stosować jak najmniej inwazyjne metody leczenia, zawsze staramy się przedstawić pacjentom wszystkie możliwe rozwiązania, oraz doradzić optymalną metodę odbudowy zębów.

Zobacz efekt PRZED i PO zabiegu