Slide thumbnail

ODBUDOWA KOŚCI

najwyższa jakość sprzętu i materiałów

Zabiegi odbudowy kości wykonujemy w naszej praktyce od wielu lat i jest to jedna z naszych wiodących specjalności. Zabiegi te stosujemy w leczeniu implantologicznym dla przygotowania odpowiedniego podłoża dla implantów stomatologicznych, co daje gwarancję prawidłowego leczenia. Zabiegi odbudowy kości pomagają również w zatrzymaniu procesu zaniku kości oraz

utrzymaniu dziąseł w zdrowej kondycji. Wszystkie z zabiegów chirurgiczno-stomatologicznych przeprowadzamy z najwyższą starannością, przy użyciu sprzętu i materiałów najwyższej jakości. Nasze doświadczenie pozwala wskazać również najlepsze metody pielęgnacji i ochrony dziąseł, jakie należy stosować tuż po wykonanym zabiegu.

mini-slider

Odbudowa kości

przed wstawieniem implantu

Tytanowy implant imitujący korzeń zęba potrzebuje solidnych fundamentów, jakimi są zdrowe i mocne kości. Dlatego czasami przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego zdarza się, że konieczna jest odbudowa fragmentów szczęki lub żuchwy. Do zaniku kości dochodzi w momencie kiedy pacjent cierpi na długotrwały brak zębów i zwleka z ich odbudową.

Zanik kości

niesie za sobą wiele konsekwencji

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że utrata zębów niesie za sobą wiele konsekwencji. W przypadku braków w uzębieniu następuje stopniowy zanik kości. Utrata nawet kilku zębów może prowadzić do negatywnych zmian w wyglądzie twarzy. Najczęstszą przyczyną utraty kości w jamie ustnej jest: wyrwanie zębów, urazy, przewlekłe stany zapalne i paradontoza. Zdarza się, że przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego trzeba popracować nad odbudową utraconych fragmentów szczęki. Zabieg ten gwarantuje odpowiedni wygląd dziąseł i prawidłowe podłoże dla tytanowego implantu.

Proces

odbudowy kości

Stan kości szczęki i żuchwy ma duży wpływ na leczenie implantologiczne. Niestety w przypadku braków w uzębieniu czasami dochodzi do ich zaniku. W celu ich naprawy stosuje się zabieg chirurgiczny, polegający na odbudowie zniszczonych fragmentów kości. Wprowadzony biomateriał, po okresie gojenia przekształca się w nową kość, która umożliwia prawidłowe przeprowadzenie zabiegów implantologicznych.

Sterowana regeneracja kości

(ang. Guided Bone Regeneration, GBR)

Implanty imitujące korzenie zębowe potrzebują solidnego fundamentu w postaci zdrowych kości. Dlatego w momencie gdy dochodzi do ich zaniku, stosuje się zabieg z wykorzystaniem specjalnej membrany. To ona pokrywa materiał zastępujący kość oraz blokuje wzrost komórek tkanki miękkiej w odbudowująca się kość pacjenta. Tak przygotowane podłoże gwarantuje skuteczne wszczepienie implantu i korony, które zapewniają naturalny wygląd zębów.

mini-slider-2

ESTETYKA TO WRAŻLIWOŚĆ,

doświadczenie i wiedza

Przemysław Stankowski
lekarz stomatolog

Ukończył studia na Pomorskiej Akademii Medycznej w roku 2000. Swoją edukację kontynuował w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych w USA m.in. ukończył Master Program in Implant Dentistry na Uniwersytecie w Los Angeles. Jest ekspertem w zakresie periodontologii i chirurgii dentystycznej, a swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi stomatologami prowadząc szkolenia praktyczne. Zarządza pierwszym polskim klubem ITI Study Club, będącego częścią prestiżowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Implantologicznego (International Team for Implantology, ITI). W ramach działań ITI Study Club, zajmuje się on organizacją szkoleń branżowych prowadzonych przez największe sławy światowej stomatologii. Jest także członkiem American Academy of Periodontology (AAP) oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS).

Umów się na wizytę

już dzisiaj!