Odbudowa Kości

Odbudowa Kości

najwyższa jakość sprzętu i materiałów

Zabiegi odbudowy kości wykonujemy w naszej praktyce od wielu lat i jest to jedna z naszych głównych specjalności. Stosujemy je w leczeniu implantologicznym dla przygotowania odpowiedniego podłoża dla implantów stomatologicznych, co daje gwarancję prawidłowego leczenia.

Zabiegi odbudowy kości pomagają również w zatrzymaniu procesu zaniku kości oraz utrzymaniu dziąseł w zdrowej kondycji. Wszystkie z zabiegów chirurgiczno-stomatologicznych przeprowadzamy z ogromną starannością, przy użyciu sprzętu i materiałów najwyższej jakości.

Nasze doświadczenie pozwala wskazać również najlepsze metody pielęgnacji i ochrony dziąseł, jakie należy stosować tuż po wykonanym zabiegu.

ODBUDOWA KOŚCI

przed wstawieniem implantu

Tytanowy implant imitujący korzeń zęba potrzebuje solidnych fundamentów, jakimi są zdrowe i mocne kości.

Dlatego czasami przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego zdarza się, że konieczna jest odbudowa fragmentów szczęki lub żuchwy.

Do zaniku kości dochodzi w momencie, kiedy pacjent cierpi na długotrwały brak zębów i zwleka z ich odbudową.

ZANIK KOŚCI

niesie za sobą wiele konsekwencji

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że utrata zębów niesie za sobą wiele konsekwencji. W przypadku braków w uzębieniu następuje stopniowy zanik kości.

Utrata nawet kilku zębów może prowadzić do negatywnych zmian w wyglądzie twarzy. Najczęstszą przyczyną utraty kości w jamie ustnej jest: wyrwanie zębów, urazy, przewlekłe stany zapalne i paradontoza.

Zdarza się, że przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego trzeba popracować nad odbudową utraconych fragmentów szczęki. Zabieg ten gwarantuje odpowiedni wygląd dziąseł i prawidłowe podłoże dla tytanowego implantu.

PROCES

odbudowy kości

Stan kości szczęki i żuchwy ma duży wpływ na leczenie implantologiczne.

Niestety w przypadku braków w uzębieniu czasami dochodzi do ich zaniku. W celu ich naprawy stosuje się zabieg chirurgiczny, polegający na odbudowie zniszczonych fragmentów kości.

Wprowadzony biomateriał, po okresie gojenia przekształca się w nową kość, która umożliwia prawidłowe przeprowadzenie zabiegów implantologicznych.

STEROWANA REGENERACJA KOŚCI

ang. Guided Bone Regeneration, GBR

Implanty imitujące korzenie zębowe potrzebują solidnego fundamentu w postaci zdrowych kości. Dlatego w momencie, gdy dochodzi do ich zaniku, stosuje się zabieg z wykorzystaniem specjalnej membrany.

To ona pokrywa materiał zastępujący kość oraz blokuje wzrost komórek tkanki miękkiej w odbudowującej się kości Pacjenta. Tak przygotowane podłoże gwarantuje skuteczne wszczepienie implantu i korony, które zapewniają naturalny wygląd zębów.


Pomożemy Tobie odzyskać piękny uśmiech!

Zobacz efekt PRZED i PO zabiegu

Implanty – przed i po

Nasz ekspert od implantów

PRZEMEK

Stankowski
Chirurgia
Implantologia


Czytaj więcej

Zobacz pełen zakres naszych usług


Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

    Potrzebujesz Pomocy?
    Scan the code