Zęby w jeden dzień

całkowita odbudowa uzębienia

Protezy mocowane na implantach

Proteza na implantach pozwala Pacjentom ze znacznym ubytkiem kostnym odzyskać w jeden dzień nowego, funkcjonalnego, naturalnie wyglądającego uśmiechu.

Najlepszym i najczęściej stosowanym wypełnieniem luk powstałych po utracie zębów są implanty stomatologiczne. W niektórych jednak przypadkach, gdy mamy do czynienia ze znacznym ubytkiem masy kostnej, pojawia się konieczność przeszczepu kości. Jest to procedura bardzo czasochłonna i kosztowna.

Metoda mocowania protezy na Implantach, polega na precyzyjnym umieszczeniu czterech implantów, które są  zaprojektowane w taki sposób, by można było je użyć również u Pacjentów mających problem z zanikiem kości. Na nich mocuje się, stały, w pełni uzębiony most.

Dzięki tej metodzie będziesz mógł się cieszyć pięknym, kompletnym uśmiechem od razu po wizycie. Ten zabieg można również zastosować u osób, u których stwierdzono wcześniej konieczność przeszczepu kości przed wszczepieniem implantu, z powodu dużej utraty kości.

Zalety metody mostu całkowitego

  • Pełne uzupełnienie bezzębia żuchwy i szczęki za pomocą 4 implantów, osadzanym w każdym łuku już w dniu zabiegu chirurgicznego;
  • Brak konieczności przeszczepu kości;
  • Krótkotrwała i bezbolesna procedura;
  • Rozwiązanie w pełni estetyczne, funkcjonalne, stałe;
  • Mniejsze koszty niż w przypadku odbudowy kości;
  • Szerokie możliwości leczenia skomplikowanych przypadków.

Czym jest most całkowity?

Most całkowity, stosowany przez specjalistów Stankowscy & Białach Stomatologia, prezentuje najwyższą jakość opracowaną na podstawie technologii CAD/CAM. Dzięki niemu możemy zaproponować Ci stałe rozwiązanie, które charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i estetyką.


Dzięki użyciu wyłącznie najwyższej jakości materiałów (takich jak tytan, porcelana czy kompozyt), most stały umożliwia nie tylko odbudowę zębów, ale również rehabilitację tkanek miękkich.

Most całkowity doskonale imituje naturalne zęby, a także zdecydowanie polepsza funkcje fonetyczne oraz żucia. Jest również łatwy w oczyszczaniu, co sprzyja zachowaniu odpowiedniej higieny.

Czy most całkowity jest dla mnie ?

Podczas pierwszej wizyty w Stankowscy & Białach Stomatologia specjalista oceni stan zarówno Twojego uzębienia, jak i jego otoczenie. Przedstawimy optymalny, spersonalizowany plan leczenia, w którym uwzględnimy Twoje oczekiwania. Podstawowym badaniem wykonywanym podczas konsultacji jest tomografia komputerowa, wykonywane bezpośrednio w naszym Gabinecie.

Pacjenci trafiają do nas poszukując alternatywnego sposobu leczenia, często w przypadku, gdy zostali wcześniej poinformowani o niemożności wszczepienia implantów, spowodowanej zbyt małą ilością kości. 

Dzięki zastosowaniu mostu całkowitego, Pacjent otrzymuje możliwość szybszego leczenia bez konieczności poddania się innym zabiegom, np. przeszczepów kostnych.

Dlaczego Proteza na Implantach u nas?

Starając się w pełni kompleksowo leczyć schorzenia naszych Pacjentów, w przypadku całkowitej utraty zębów, z pomocą doświadczonego protetyka, przygotowujemy protezy całkowite. Dzięki naszemu leczeniu, osoby z owym schorzeniem będą mogły ponownie przeżuwać oraz cieszyć się atrakcyjnym uśmiechem. 

Współpracując z najlepszymi technikami dentystycznymi, zapewniamy najwyższą jakość i estetykę protez całkowitych, dbając o każdy szczegół i końcowy efekt, wraz z zapewnieniem codziennego komfortu Pacjenta. Co więcej, nasz chirurg zadba o to, by tkanki, na których będą osadzone implanty zębowe czy proteza nie zostały uszkodzone. 

Bardzo często w przypadku utraty wszystkich zębów stosujemy również rozwiązanie protezy opartej na implantach. Każdy z tych sposobów jest indywidualnie dobierany przez naszych specjalistów , w celu polepszenia komfortu żucia, poprawienia wyglądu i estetyki oraz wymowy Pacjenta.

Dla utrzymania protezy w prawidłowym położeniu wykorzystujemy efekt kapilarny, związany z obecnością śliny pomiędzy płytą protezy, a błoną śluzową oraz podciśnienie i adhezje. 

Bardzo często w przypadku utraty wszystkich zębów stosujemy również rozwiązanie protezy opartej na implantach. Każdy z tych sposobów rozwiązania jest dobierany przez nas w celu polepszenia komfortu żucia, poprawienia wyglądu i estetyki oraz wymowy Pacjenta.