Nowe Technologie

Nowoczesne technologie i medycyna – dobre połączenie dla zdrowia

Jak najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy sprzęt medyczny wpływa na powodzenie leczenia i komfort pacjenta?

Medycyna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Nowe technologie i innowacyjne odkrycia w świecie medycyny przyczyniają się do skutecznej diagnostyki i leczenia wielu ważnych chorób – również w stomatologii.

Technologia nie wyręcza lekarza, ale może mu bardzo pomóc. Obsługiwanie nowych, sprawdzonych technologii w gabinecie Stankowscy & Białach Stomatologia to nasza naturalna rzeczywistość.

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA / PANORAMA / CEFALOMETRIA


Wykonane przez tomograf zdjęcie wyświetlamy na ekranie komputera dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu. W ten sposób konwertujemy badanie tomograficzne do trójwymiarowego modelu tkanek twardych pacjenta: zębów, kości żuchwy oraz szczęki, stawów skroniowo-żuchwowych lub zatok. Dzięki zaawansowanym systemom informatycznym, stomatolog wyświetla na monitorze obraz w różnych przekrojach (osiowym, strzałkowym, czołowym), może też analizowane zdjęcie obrócić, wyostrzyć, przybliżyć lub oddalić. Dzięki temu jesteśmy w stanie wejść w najdrobniejsze szczegóły struktur anatomicznych, co powoduje skrócenie czasu leczenia, jego maksymalną dokładność i jednocześnie przewidywalność.

SKANERY WEWNĄTRZUSTNE


W większości przypadków zastąpiliśmy wykonywane ręcznie wyciski naszym skanerem wewnątrzustnym, który pozwala uzyskiwać precyzyjne cyfrowe obrazy 3D zębów, które służą następnie do opracowania planu leczenia pacjenta. Dokładność i precyzja wykonania wycisków jest nieoceniona. Skanery wewnątrzustne skracają czas leczenia, gdyż pobrane w ten sposób wyciski niemalże od razu są gotowe w naszym gabinecie.

T-SCAN


T-Scan jest specjalnym urządzeniem, które wykorzystuje czujnik w kształcie ust, który pacjent gryzie. Konkretne dane, takie jak siły ściskające i czas presji, są następnie przekazywane animowanemu obrazowi cyfrowemu oglądanemu przez lekarza stomatologa. Innymi słowy, lekarz może zobaczyć, jaki ząb uderza pierwszy, ostatni i jak duży jest nacisk. Dentysta może wtedy dokładnie zdiagnozować, gdzie jest problem, i na ile jest on poważny. Ten szczególny system jest zwykle używany po wypełnieniach, koronach, mostach lub nawet na własnych zębach Pacjenta, aby zapewnić równomierne zrównoważenie zgryzu i wygodę dla pacjenta, zarazem zwiększając trwałość pracy ostatecznej.

TECHNOLOGIA CAD/CAM


CAD-CAM (projektowanie wspomagane komputerem – produkcja wspomagana komputerowo), takie jak CEREC, to szybko rozwijająca się dziedzina stomatologii, która umożliwia nam wyprodukowanie biokompatybilnej korony dentystycznej, wkładki lub nakładki podczas jednej wizyty. Ta rewolucyjna technologia pozwala naszym dentystom produkować wykonane na zamówienie uzupełnienia ceramiczne dokładniej i wydajniej, oszczędzając czas spędzony na fotelu.

MIKROSKOPY


Technologia mikroskopu renomowanej firmy Zeiss sprawia, że drobiazgi i delikatne struktury są wyraźnie widoczne, co umożliwia wizualizację obrazów o wysokim kontraście
i naturalnych kształtach. Dodatkowo, oświetlenie zapewnia światło tam, gdzie jest ono potrzebne. Nawet kanały korzeniowe są dobrze widoczne. Najważniejsze: lepsza wizja jest kluczem do poprawy jakości badania i leczenia. Jednym słowem mikroskop w pracy lekarza gwarantuje precyzje i dotarcie do miejsc niewidocznych gołym okiem.

THE WAND

komputerowe znieczulenie


Znieczulenie komputerowe jest to najnowocześniejsza platforma cyfrowa do znieczulenia miejscowego pozwalająca na bezbolesne, maksymalnie precyzyjnie podanie znieczulenia, a także daje gwarancję, że pacjent otrzyma dawkę dokładnie ustaloną przez lekarza, gdyż czuwa nad tym nie tylko jego oko, ale także zaufana technologia.

Wirówka PRF duo Quattro

do pozyskiwania nowej generacji (PRP) – bogatopłytkowej fibryny (PRF)


Aby przyspieszyć gojenie jamy ustnej po zabiegach stomatologicznych i tym samym zwiększać satysfakcję naszych Pacjentów, stosujemy najnowocześniejszy system pozyskiwania udoskonalonego osocza (PRP) – fibryny bogatopłytkowej (PRF).

Preparaty PRF stosowane są z powodzeniem w chirurgii stomatologicznej (m.in. podczas ekstrakcji zębów i w zabiegach implantologicznych) oraz medycyny estetycznej (m.in. w mezoterapii i rewitalizacji skóry oraz w leczeniu łysienia typu męskiego). Preparaty PRF (Platelet Rich Fibrin) są bogate w aktywną formę fibrynogenu (zwaną fibryną lub włóknikiem), która dzięki swojej strukturze aktywuje szereg pozytywnych zjawisk wpływających na efekty i tempo procesów regeneracyjnych.

AIRFLOW® Prophylaxis Master


W trosce o piękny uśmiech oraz zdrowie jamy ustnej  stosujemy urządzenie AIRFLOW® Prophylaxis Master służące profesjonalnemu czyszczeniu zębów. 

Najnowocześniejszy protokół Guided Biofil Therapy (GBT) opracowany przez firmę EMS we współpracy ze specjalistami, dzięki działaniu ciepłej wody i drobnego piasku całkowicie i delikatnie usuwa chorobotwórczy biofilm osadzający się w jamie ustnej. Może on być przyczyną nieświeżego oddechu, sprzyjać próchnicy oraz zapaleniom dziąseł i przyzębia.

Podczas zabiegu z zębów i dziąseł usuwana jest szkodliwa płytka bakteryjna, a dzięki technologii pozwalającej na kontrolę temperatury wody, zabieg jest idealny dla wrażliwych pacjentów. Oczyszczanie zębów z użyciem EMS AIRFLOW jest bezbolesne, bezpieczne i komfortowe.

WYBIELANIE ZĘBÓW


To innowacyjny system do wybielania zębów i naprawy szkliwa dzięki zwartemu nano-hydroksyapatytowi. System ten przeznaczony jest w szczególności dla osób z nadwrażliwością zębów, dla których wcześniejsze możliwości wybielania okazywały się nieskuteczne lub bolesne. Zęby stają się zarówno śnieżnobiałe jak i zdrowsze. Pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość. Konieczność białej diety jest skrócona do 2 dni.

LASER EPIC X BIOLASE


To najnowocześniejszy laser diodowy w swojej klasie na świecie. Zastosowana w nim technologia zapewnia komfortowe i bezpieczne zabiegi na tkankach miękkich, dzięki czemu proces gojenia jest skrócony w stosunku do tradycyjnej chirurgii. Zastosowanie lasera nie wymaga założenia szwów co jest bardzo komfortowe dla naszych Pacjentów. Laser jest używany głównie przy zabiegach protetycznych. Urządzenie używamy również do eliminacji bólu np. przy napiętych mięśniach twarzy.

NOX-T3


To przenośny rejestrator danych oddechowych, który pozwala na diagnostykę zaburzeń oddychania podczas snu. Dzięki funkcji rejestracji sygnałów EMG i nagrywania dźwięku, NOX-T3 doskonale sprawdza się w diagnozowaniu bruksizmu. Oprogramowanie Noxturnal oferuje automatyczną analizę zdarzeń fazowych i tonicznych pod kątem bruksizmu oraz raportowanie dotyczące zgrzytania zębów. Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie postawić prawidłową diagnozę i tak zaplanować leczenie stomatologiczne, żeby uchronić pacjenta przed problemem z oddychaniem w nocy, np. z powodu zawężonego łuku zębowego i braku miejsca na język. Pozwala nam to na przeprowadzenie właściwego leczenia, np. przez ortodontyczne poszerzenie łuku. Chroni to pacjenta przed bezdechem teraz i w przyszłości.

Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

    Potrzebujesz Pomocy?
    Scan the code