518 327 667

Pon. - Pt.: 8:00 – 20:00

ul. Pilska 15

61-045 Poznań

Nowe Technologie

nowoczesne technologie i medycyna - dobre połączenie dla zdrowia

Jak najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy sprzęt medyczny wpływa na powodzenie leczenia i komfort pacjenta?

Medycyna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Nowe technologie i innowacyjne odkrycia w świecie medycyny przyczyniają się do skutecznej diagnostyki i leczenia wielu ważnych chorób – również w stomatologii.

Technologia nie wyręcza lekarza, ale może mu bardzo pomóc. Obsługiwanie nowych, sprawdzonych technologii w gabinecie Stankowscy & Białach Stomatologia to nasza naturalna rzeczywistość.

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA / PANORAMA / CEFALOMETRIA

Wykonane przez tomograf zdjęcie wyświetlamy na ekranie komputera dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu. W ten sposób konwertujemy badanie tomograficzne do trójwymiarowego modelu tkanek twardych pacjenta: zębów, kości żuchwy oraz szczęki, stawów skroniowo-żuchwowych lub zatok. Dzięki zaawansowanym systemom informatycznym, stomatolog wyświetla na monitorze obraz w różnych przekrojach (osiowym, strzałkowym, czołowym), może też analizowane zdjęcie obrócić, wyostrzyć, przybliżyć lub oddalić. Dzięki temu jesteśmy w stanie wejść w najdrobniejsze szczegóły struktur anatomicznych, co powoduje skrócenie czasu leczenia, jego maksymalną dokładność i jednocześnie przewidywalność.

SKANERY WEWNĄTRZUSTNE

W większości przypadków zastąpiliśmy wykonywane ręcznie wyciski naszym skanerem wewnątrzustnym, który pozwala uzyskiwać precyzyjne cyfrowe obrazy 3D zębów, które służą następnie do opracowania planu leczenia pacjenta. Dokładność i precyzja wykonania wycisków jest nieoceniona. Skanery wewnątrzustne skracają czas leczenia, gdyż pobrane w ten sposób wyciski niemalże od razu są gotowe w naszym gabinecie.

T-SCAN

T-Scan jest specjalnym urządzeniem, które wykorzystuje czujnik w kształcie ust, który pacjent gryzie. Konkretne dane, takie jak siły ściskające i czas presji, są następnie przekazywane animowanemu obrazowi cyfrowemu oglądanemu przez lekarza stomatologa. Innymi słowy, lekarz może zobaczyć, jaki ząb uderza pierwszy, ostatni i jak duży jest nacisk. Dentysta może wtedy dokładnie zdiagnozować, gdzie jest problem, i na ile jest on poważny. Ten szczególny system jest zwykle używany po wypełnieniach, koronach, mostach lub nawet na własnych zębach Pacjenta, aby zapewnić równomierne zrównoważenie zgryzu i wygodę dla pacjenta, zarazem zwiększając trwałość pracy ostatecznej.

TECHNOLOGIA CAD/CAM

CAD-CAM (projektowanie wspomagane komputerem – produkcja wspomagana komputerowo), takie jak CEREC, to szybko rozwijająca się dziedzina stomatologii, która umożliwia nam wyprodukowanie biokompatybilnej korony dentystycznej, wkładki lub nakładki podczas jednej wizyty. Ta rewolucyjna technologia pozwala naszym dentystom produkować wykonane na zamówienie uzupełnienia ceramiczne dokładniej i wydajniej, oszczędzając czas spędzony na fotelu.

MIKROSKOPY

Technologia mikroskopu renomowanej firmy Zeiss sprawia, że drobiazgi i delikatne struktury są wyraźnie widoczne, co umożliwia wizualizację obrazów o wysokim kontraście
i naturalnych kształtach. Dodatkowo, oświetlenie zapewnia światło tam, gdzie jest ono potrzebne. Nawet kanały korzeniowe są dobrze widoczne. Najważniejsze: lepsza wizja jest kluczem do poprawy jakości badania i leczenia. Jednym słowem mikroskop w pracy lekarza gwarantuje precyzje i dotarcie do miejsc niewidocznych gołym okiem.

THE WAND

komputerowe znieczulenie

Znieczulenie komputerowe jest to najnowocześniejsza platforma cyfrowa do znieczulenia miejscowego pozwalająca na bezbolesne, maksymalnie precyzyjnie podanie znieczulenia, a także daje gwarancję, że pacjent otrzyma dawkę dokładnie ustaloną przez lekarza, gdyż czuwa nad tym nie tylko jego oko, ale także zaufana technologia.

 

BADANIE CARISREEN METER

Badanie CariScreen Meter to badanie z wykorzystaniem najnowszego technologicznie urządzenia służącego do wykonywania testów bakteriologicznych, które pozwala określić poziom bakterii próchnicogennych w jamie ustnej pacjenta.  Badanie CariScreen Meter to w tej chwili najdoskonalsza metoda diagnostyki i zwalczania próchnicy.  Jest  to również `najskuteczniejszy sposób na zobrazowanie stanu infekcji próchnicą w całej jamie ustnej, a nie tylko pojedynczego zęba. Technologia ta umożliwia ciągłe kontrolowanie zmian zachodzących w jamie ustnej, szczególnie podczas stosowania terapii CariFree, jak również monitorowanie zwyczajów, diety, stosowania leków. Badanie jest idealne i bezpieczne również dla dzieci i kobiet w ciąży.

 

WYBIELANIE ZĘBÓW SYSTEMEM PREVDENT (Z LAMPĄ)

To innowacyjny system do wybielania zębów i naprawy szkliwa dzięki zwartemu nano-hydroksyapatytowi. System ten przeznaczony jest w szczególności dla osób z nadwrażliwością zębów, dla których wcześniejsze możliwości wybielania okazywały się nieskuteczne lub bolesne. Zęby stają się zarówno śnieżnobiałe jak i zdrowsze. System PrevDent CrWR przywraca ich naturalną biel! Pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość. Konieczność białej diety jest skrócona do 2 dni.

LASER EPIC X BIOLASE

To najnowocześniejszy laser diodowy w swojej klasie na świecie. Zastosowana w nim technologia zapewnia komfortowe i bezpieczne zabiegi na tkankach miękkich, dzięki czemu proces gojenia jest skrócony w stosunku do tradycyjnej chirurgii. Zastosowanie lasera nie wymaga założenia szwów co jest bardzo komfortowe dla naszych Pacjentów. Laser jest używany głównie przy zabiegach protetycznych. Urządzenie używamy również do eliminacji bólu np. przy napiętych mięśniach twarzy.

NOX-T3

To przenośny rejestrator danych oddechowych, który pozwala na diagnostykę zaburzeń oddychania podczas snu. Dzięki funkcji rejestracji sygnałów EMG i nagrywania dźwięku, NOX-T3 doskonale sprawdza się w diagnozowaniu bruksizmu. Oprogramowanie Noxturnal oferuje automatyczną analizę zdarzeń fazowych i tonicznych pod kątem bruksizmu oraz raportowanie dotyczące zgrzytania zębów. Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie postawić prawidłową diagnozę i tak zaplanować leczenie stomatologiczne, żeby uchronić pacjenta przed problemem z oddychaniem w nocy, np. z powodu zawężonego łuku zębowego i braku miejsca na język. Pozwala nam to na przeprowadzenie właściwego leczenia, np. przez ortodontyczne poszerzenie łuku. Chroni to pacjenta przed bezdechem teraz i w przyszłości.