main-slider

PODNIESIENIE
dna zatoki szczekowej

PODNIESIENIE

dna zatoki szczękowej

Leczymy kompleksowo naszych pacjentów, staramy się wybrać jak najbardziej efektywną drogę prowadzącą do ustalonego z pacjentem celu. Od wielu lat wykonujemy w naszej praktyce zabiegi chirurgiczno – stomatologiczne, które czasami poprzedzają leczenie implantologiczne. Wykonywany przez nas zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej, polega na otwarciu światła zatoki szczękowej z dostępu przez boczną ścianę zatoki szczękowej. W powstałej przestrzeni umieszcza się materiał kościozastępczy.

Dno zatoki podnosi się w celu zwiększenia ilości kości potrzebnej do zastosowania implantów i późniejszej odbudowy koron zębów w tym miejscu. Wszystkie z zabiegów chirurgiczno-stomatologicznych przeprowadzamy z najwyższą starannością, przy użyciu sprzętu i materiałów najwyższej jakości. Nasze doświadczenie pozwala wskazać również najlepsze metody pielęgnacji i ochrony dziąseł, jakie należy stosować tuż po wykonanym zabiegu.

zatoki

Zatoka szczękowa
(sinus maxillaris)

Zatoka szczękowa

co to jest?

Zatoka szczękowa to wolna przestrzeń powyżej górnych zębów i obu stron nosa. Znajduje się dokładnie nad wierzchołkami zębów, sięgając od czwórki do siódemki. Wewnętrzne ściany zatoki pokrywa błona śluzowa, a całość wypełnia powietrze.

NASZ EKSPERT,

wykładowca, lekarz, chirurg

Przemysław Stankowski
lekarz stomatolog

Ukończył studia na Pomorskiej Akademii Medycznej w roku 2000. Swoją edukację kontynuował w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych w USA, m.in. ukończył Master Program in Implant Dentistry na Uniwersytecie w Los Angeles. Jest ekspertem w zakresie periodontologii i chirurgii dentystycznej, a swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi stomatologami prowadząc szkolenia praktyczne. Zarządza pierwszym polskim klubem ITI Study Club, będącego częścią prestiżowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Implantologicznego (International Team for Implantology, ITI). W ramach działań ITI Study Club, zajmuje się on organizacją szkoleń branżowych prowadzonych przez największe sławy światowej stomatologii. Jest także członkiem American Academy of Periodontology (AAP) oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS).

Umów się na wizytę

już dzisiaj!