Podniesienie dna
zatoki szczękowej

Leczymy kompleksowo naszych Pacjentów, staramy się wybrać jak najbardziej efektywną drogę prowadzącą do ustalonego z pacjentem celu. Od wielu lat wykonujemy w naszej praktyce zabiegi chirurgiczno – stomatologiczne, które czasami poprzedzają leczenie implantologiczne.

Wykonywany przez nas zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej, polega na otwarciu światła zatoki szczękowej z dostępu przez boczną ścianę zatoki szczękowej. W powstałej przestrzeni umieszcza się materiał kościozastępczy.

Dno zatoki podnosi się w celu zwiększenia ilości kości potrzebnej do zastosowania implantów i późniejszej odbudowy koron zębów w tym miejscu.

Wszystkie z zabiegów chirurgiczno-stomatologicznych przeprowadzamy z najwyższą starannością, przy użyciu sprzętu i materiałów najwyższej jakości. Nasze doświadczenie pozwala wskazać również najlepsze metody pielęgnacji i ochrony dziąseł, jakie należy stosować tuż po wykonanym zabiegu.

podniesienie zatoki szczękowej odbywa się w znieczuleniu miejscowym z małego dostępu przez nacięcie w dziąśle nad zębami i jest wykonywane u nas prawie w każdym tygodniu

Zatoki szczękowe - zaznaczone ciemnym kolorem

ZATOKA SZCZĘKOWA

co to jest?

Zatoka szczękowa to wolna przestrzeń powyżej górnych zębów i obu stron nosa. Znajduje się dokładnie nad wierzchołkami zębów, sięgając od czwórki do siódemki. Wewnętrzne ściany zatoki pokrywa błona śluzowa, a całość wypełnia powietrze.