ESTETYCZNA odbudowa zębów

Ubytki w uzębieniu nie muszą być przyczyną nieatrakcyjnego uśmiechu. Dzięki stosowanym przez nas wypełnieniom możemy zagwarantować Państwu równe i naturalnie wyglądające zęby, nawet po ich odbudowie. 

Istnieje wiele możliwości odbudowy złamanych, ukruszonych lub nieestetycznych zębów przednich i bocznych. Dlatego też gwarantujemy Państwu wybór najbardziej oszczędzającego tkanki sposobu odbudowy zębów, a jest nim wypełnienie kompozytowe.

W naszym gabinecie każde wypełnienie stosowane w zębach przednich lub bocznych wykonywane jest przy użyciu koferdamu. Jest to zapewniająca izolację zębów cieniutka gumowa tkanina, która wyklucza konieczność stosowania ligniny. 

Izolacja od śliny oraz bakterii uzyskana przy użyciu koferdamu daje gwarancję najdokładniejszego i bezpiecznego leczenia, które jest jednocześnie wygodne dla Pacjenta.

Kolejnym usprawnieniem jest praca wykonywana w powiększeniu lup zabiegowych lub mikroskopu operacyjnego. Zwiększona widoczność zapewnia wykonanie wypełnień perfekcyjnie imitujących naturalne zęby.

Wszystkie zabiegi wypełnień kompozytowych leczymy w mikroskopie i izolacji koferdamem, co daje bezkompromisową jakość i wspaniałe efekty, przyczyniając się również do zatrzymania rozwoju próchnicy i paradontozy.

WYPEŁNIENIA KOMPOZYTOWE

Najmniej inwazyjny sposób leczenia

Wypełnienia kompozytowe stosujemy dlatego, że są jednym z najmniej inwazyjnych sposobów leczenia. Stosowane przez nas rozwiązania idealnie oddają naturalny kształt i kolor zębów, dzięki czemu pacjent ponownie może cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem wraz z zapewnieniem wieloletniej trwałości wypełnienia. Efektem stosowania wykonywanych w naszej praktyce wypełnień kompozytowych jest fakt, że nikt nie jest w stanie zauważyć różnicy między wypełnieniem kompozytowym, a naturalnym zębem. Zakładanie kompozytów daje możliwość modelowania kształtu powierzchni w stanie plastycznym, która w ostatecznej wersji jest utwardzana przy użyciu lamp polimeryzacyjnych. Dlatego przy niewielkich ubytkach możliwe jest ich zamaskowanie w trakcie jednej wizyty. Wszystkie zabiegi wypełnień kompozytowych wykonujemy pod mikroskopem, co daje bezkompromisową jakość i wspaniałe efekty, przyczyniając się również do zatrzymania rozwoju próchnicy i paradontozy.

WYPEŁNIENIA W ZGODZIE Z NATURĄ

Korzystamy z Bio Materiałów

Celem naszej pracy jest leczenie w zgodzie z naturą. Patrzymy na tę deklarację szerzej i staramy się myśleć o środowisku na całym etapie leczenia. Dlatego w naszych wypełnieniach kompozytowych wykorzystujemy materiały BIO – przyjazne środowisku.

Są one bez szkodliwego BIS-GMA i innych toksycznych składników typu BPA.

Pracujemy na materiale Enamel Bio Line, który oprócz znakomitych właściwości biologicznych jest bardzo trwały, nie niszczy przeciwstawnych zębów (ze względu na ścieralność zbliżoną do szkliwa naturalnego zęba) i dodatkowo daje piękny efekt.

Zobacz efekt PRZED i PO zabiegu