Metamorfozy: Pani Joanna

Pacjentka zgłosiła się w celu odbudowania funkcji żucia, bo zauważyła, że odkruszają jej się zęby. W innym gabinecie zaproponowano jej procedurę podniesienia wysokości zwarcia, co związane było z koniecznością oszlifowania wszystkich zębów pod korony.

Po dokładnej analizie i diagnostyce zaproponowaliśmy Pani mniej inwazyjne leczenie. Ponieważ w miejscu brakującej prawej górnej dwójki znajdował się kieł, zdecydowaliśmy się na jego przesunięcie w miejsce jego prawidłowej pozycji, a puste miejsce „dwójki” wypełniliśmy koroną na implancie. Dzięki temu posunięciu szlifowanie wszystkich zębów pod korony nie było konieczne, by uzyskać dobrą funkcję.

Aby uzyskać stabilną okluzję, wykonaliśmy ortodoncję, wszczepiliśmy implanty w odcinku bocznym, aby zęby były równo obciążone i wykonaliśmy licówki na zęby przednie górne, by zapewnić estetykę pościeranych i nierównych zębów Pacjentki. Pacjentka otrzymała indywidualne łączniki Atlantis w celu lepszego oczyszczania zębów na implantach Astra Dentsply Sirona Implants, które mają dożywotnią gwarancję.

Licówki został wykonane z najbardziej estetycznej ceramiki feldszpatowej- Licówki Italian Design by Giuseppe Romeo. Starcie dolnych zębów spowodowane złym zgryzem wystarczyło odbudować wypełnieniami estetycznymi z lini Enamel Function Bio Line. Jest to kompozyt bez szkodliwego BIS- GMA a na dodatek linia Function nie pozwala na jego starcie.

Pacjentka otrzymała stabilny i trwały efekt leczenia, wykorzystując do tego możliwie jak najmniejszą odbudowę zębów. Zwróć uwagę jak zmniejszyło jej się napięcie mięśni twarzy poprzez prawidłowe ustawienie zębów.

Opinia pacjentki

Joanna Lenicka

Wiele lat leczenia stomatologicznego w różnych gabinetach skutkowało nawarstwiającymi się problemami w zgryzie, estetyka również pozostawiała wiele do życzenia. Trzy lata temu trafiłam pod opiekę Kliniki Stankowscy&Białach. Był to strzał w dziesiątkę! Po pierwszych konsultacjach u dr Roberta Białach i dr Przemysława Stankowskiego przygotowany został dla mnie plan leczenia rozpisany na 4 lata. Po chirurgicznych zabiegach dr Przemka do pracy przystąpił dr Robert. Leczenie ortodontyczne było bardzo skomplikowane. Dzięki niezwykłej fachowości, doświadczeniu i wyczuciu całe leczenie ortodontyczne udało się zakończyć po dwóch latach. W międzyczasie leczenia ortodontycznego, fachowego dzieła dokonywał dr Przemek. Te chirurgiczne spotkania sprawiały mi dużo „przyjemności”. Za każdym razem fachowo, sprawnie bez powikłań.
Dzieło dokończyła dr Dorota Stankowska, ciężka praca dr Roberta i dr Przemka nabrała kształtu i wyrazu. Całość na najwyższym światowym poziomie. Wieloletnie doświadczenie, wyczucie i przywiązanie do szczegółu u dr Doroty trudno opisać. Efekt końcowy mówi wszystko.
Nie byłoby tego spektakularnego sukcesu bez pracy Pani Lidii, Natalii i Ani – pierwsza linia kontaktu z pacjentem, zawsze miłe, pomocne, wspomagające pyszną kawą lub wodą z słomką, gdy picie z filiżanki okazywało się niemożliwe.
Oddzielna kategoria MASTER to zespół Pań asystujących doktorom i wykonującym higienizację. Taki poziom empatii i dokładności tylko w Klinice Stankowscy&Białach. Panie Moniki, Agnieszki, Pani Ewo, Kasiu, Natalio, Marto – BARDZO DZIĘKUJĘ! 

Potrzebujesz Pomocy?
Scan the code