zęby_0001

RECESJA
dziąsła

RECESJA DZIĄSŁA

osłabienie zęba u jego podstawy

Recesja ma miejsce wtedy, gdy tkanki miękkie dziąsła odsłaniają powierzchnię korzenia zęba.

Zęby, które zostały dotknięte recesją, mogą być wrażliwe na zmiany temperatur oraz narażone na powstawanie próchnicy i ścieranie powierzchni korzeni zębowych. Dodatkowo pojawia się problem nieestetycznego uśmiechu i wyglądu.

Zabieg pokrycia recesji w naszej klinice przebiega bezboleśnie, z zastosowaniem miejscowego znieczulenia. Ma on na celu przesunięcie fragmentu zdrowego dziąsła, które zasłoni odsłonięty korzeń zęba. Sam okres gojenia trwa do kilkunastu dni, po których pacjent nie odczuwa żadnych z wcześniejszych dolegliwości i na stałe może cieszyć się efektami leczenia.

Zawsze po wykonanym zabiegu nasz doświadczony personel pokaże metody dokładnej pielęgnacji i ochrony dziąseł.

invisalign-block-1

invisalign-block-2

Zobacz efekt PRZED i PO zabiegu

Wszystkie zabiegi chirurgiczno-stomatologiczne
przeprowadzamy z najwyższą starannością, z użyciem sprzętu i materiałów najwyższej jakości.

Przeszczepy

tkanek miękkich

Przeszczepy tkanek miękkich zapewniają estetyczny wygląd przy zębach i implantach, łatwiejsze szczotkowanie i nitkowanie oraz trwalsze efekt pracy wykonanych zabiegów stomatologicznych i chirurgicznych.

Mają na celu zapewnienie rozwiązania problemu pacjenta, przy zachowaniu najwyższej jakości i estetyki. Wybieramy optymalną dla danego przypadku technikę zabiegu. Wykonujemy zabiegi bezboleśnie i delikatnie, przy wykorzystaniu minimalnie inwazyjnej techniki.

Zapewniamy opiekę po zabiegu, a nasze doświadczenie i kompleksowość pozwala szybko odzyskać komfortowe samopoczucie.

Kierując się względami estetycznymi wykonywanych zabiegów, w naszej praktyce wykonujemy od wielu lat szereg przeszczepów tkanek miękkich.

Wszystkie zabiegi wykonywane w naszej praktyce przeszczepu tkanek miękkich są robione ze względów estetycznych i funkcjonalnych.

Pomożemy Tobie odzyskać
piękny uśmiech!

Odbudowa dziąsła

zabieg estetyczny

Przeprowadzamy całą gamę zabiegów przeszczepu tkanek miękkich, m.in:
odbudowę dziąsła rogowaciejącego przy zębach lub implantach w miejscach gdzie brakuje zęba, a ma być most protetyczny – naturalne uformowanie dziąsła tak, aby sztuczny ząb sprawiał wrażenie że wychodzi z dziąsła.
Tkankę miękką pobiera się z podniebienia i umieszcza się ją tam, gdzie jej brakuje. Miejsce pobrania tkanki na podniebieniu zabezpiecza się mikroszwami, które nie powodują żadnego dyskomfortu

Poznaj Naszego Eksperta

w estetycznej odbudowie zębów

Przemysław Stankowski
lekarz stomatolog

Ukończył studia na Pomorskiej Akademii Medycznej w roku 2000. Swoją edukację kontynuował w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych w USA, m.in. ukończył Master Program in Implant Dentistry na Uniwersytecie w Los Angeles. Jest ekspertem w zakresie periodontologii i chirurgii dentystycznej, a swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi stomatologami prowadząc szkolenia praktyczne. Zarządza pierwszym polskim klubem ITI Study Club, będącego częścią prestiżowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Implantologicznego (International Team for Implantology, ITI). W ramach działań ITI Study Club zajmuje się on organizacją szkoleń branżowych, prowadzonych przez największe sławy światowej stomatologii. Jest także członkiem American Academy of Periodontology (AAP) oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS).

Umów się na wizytę

już dzisiaj!