Cellulit – pozbądź się go dzięki mezoterapii igłowej

14 kwietnia 2023
Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Cellulit (zwany także skórką pomarańczową) to niegroźne schorzenie skóry. Charakteryzuje się powierzchownym nierównym zagłębieniem i grudkowaniem na skórze. Szczególnie na udach, pośladkach i brzuchu.

Cellulit jest spowodowany przez nagromadzenie tłuszczu, wody i toksyn w tkance podskórnej. To powoduje utrudniony przepływ krwi i limfy. Ponadto prowadzi do tworzenia się pęcherzyków i guzków na powierzchni skóry. W wyniku tego skóra wydaje się gruba i nieregularna.

Najczęściej dotyczy kobiet, ale również mężczyźni mogą mieć cellulit. Nie jest to choroba zagrażająca życiu, ale może powodować dyskomfort psychiczny i fizyczny. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do powstawania cellulitu, w tym dieta, brak aktywności fizycznej, genetyka i wiek. Na szczęście mamy sposób na pozbycie się tego schorzenia. Zabieg mezoterapii igłowej, który mamy w swojej ofercie, świetnie sobie z nim radzi. Przeczytaj niniejszy artykuł, w którym zajmiemy się tym problemem.

Przeczytaj również: Mezoterapia igłowa, mikroigłowa a bezigłowa

blank

Mezoterapia igłowa na cellulit

Mezoterapia igłowa Poznań na cellulit ma na celu korekcję objawów. Ponadto zwalczanie samego problemu: gromadzenia się adipocytów (komórek tłuszczowych) w obszarze docelowym.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu roztworu do mezoterapii w środkowe warstwy skóry za pomocą cienkich, specjalnych igieł. Roztwór do mezoterapii zawiera substancje takie jak kofeina, witaminy, karczoch, karnityna, kwas glikolowy itp., które są roztworami gotowymi do użycia lub mogą być łączone przez specjalistę.

Mezoterapia na cellulit ma na celu przede wszystkim rozbicie komórek tłuszczowych i ich usunięcie na drodze limfy (lipoliza) lub ich obkurczenie. Zabieg skutkuje natychmiastową, radykalną poprawą lub całkowitą likwidacją cellulitu (w zależności od rozległości i przyczyny powstania problemu).

Mezoterapia na cellulit jest zabiegiem typowo bezbolesnym (w zależności od progu odczuwania bólu przez Pacjenta), ponieważ używa się bardzo małych i cienkich igieł, a podawany roztwór nie powoduje bólu. Do roztworu można również dodać środek znieczulający, aby zminimalizować dyskomfort.

Zabieg iniekcji trwa 15-30 minut, w zależności od obszaru i rozległości problemu. Miejscowo może pojawić się lekkie zaczerwienienie lub obrzęk, które ustępują w ciągu kilku godzin lub dni i pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć.

Dla uzyskania zadowalającego efektu kuracja wymaga 10-12 sesji co 7-10 dni, w zależności od skali problemu.

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

blank

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

    Kliknij aby ocenić ten post!
    [Całość: 0 Średnia: 0]

    Potrzebujesz Pomocy?
    Scan the code