Mezoterapia

Mezoterapia - maska po zabieguMezoterapia igłowa jest zabiegiem, który wspaniale sprawdza się, gdy cera jest sucha i zmęczona, ma ziemisty kolor, pojawiają się na niej przebarwienia lub zmiany potrądzikowe. Zabieg przeznaczony jest również dla osób, u których pojawiło się wiotczenie niektórych warstw skórnych.

Mezoterapię igłową można przeprowadzać na różnych obszarach ciała, przede wszystkim na twarzy, szyi, dekolcie. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest również problem z wypadaniem włosów lub ogólne pogorszenie ich kondycji. Mezoterapia pomaga także w zmniejszeniu ilości gromadzącej się w różnych miejscach tkanki tłuszczowej, na przykład w okolicach podbródka.

Mezoterapia jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i nieinwazyjnym. Można go wykonać o każdej porze roku. Mezoterapię można także łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Mezoterapia ma długotrwałe działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające skórę.

 

Wskazania do wykonania zabiegu

Wskazaniami do wykonania tego zabiegu są:

  • spadek elastyczności i zwiotczenie skóry twarzy, szyi, dekoltu,
  • sucha i odwodniona skóra,
  • zmarszczki a także profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
  • opadający owal twarzy,
  • nadmierne wypadanie włosów
  • pierwsze oznaki łysienia (zarówno u kobiet jak i u mężczyzn),
  • liczne przebarwienia skórne spowodowane trądzikiem, słońcem lub wiekiem,
  • poszarzała cera i cienie pod oczami,
  • nadmiar tkanki tłuszczowej.
Mezoterapia - preparaty venome antiage

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia - zabieg fibryną

W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystywane są różnego rodzaju preparaty: naturalne którym jest fibryna bogatopłytkowa lub syntetyczne, którymi są preparaty zawierające zarówno sam kwas hialuronowy jak i połączony z koktajlem witaminowym, solami nieorganicznymi, kofeiną, gliceryną czy śladowymi pierwiastkami.

Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, ale jedynie w powierzchownych warstwach skóry. Do komórek wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta preparat. Same nakłucia są dość komfortowe, gdyż na ok. 30 minut przed zabiegiem podajemy znieczulenie w postaci kremu (Lidooxin). Dzięki temu zabieg może być niemal nieodczuwalny. Nakłuwanie może trwać od 10 do 40 minut, w zależności od obszaru zabiegowego. Skutkami ubocznymi mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.

Największą skuteczność zapewniają serię zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu.

Skuteczność mezoterapii igłowej jest widoczna już po pierwszych zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i dotleniona, odzyskuje utraconą jędrność. Dzień przed zabiegiem należy wypić minimum 2 litry WODY. W dniu zabiegu należy wypić ok. 1 litra wody i być w ruchu około 15 minut.

Szczegółowe informacje na temat zabiegu użycia osocza i fibryny bogatopłytkowej.

Mezoterapia - fibryna bogatopłytkowa

Zabieg polega na pobraniu niewielkiej próbki krwi pacjenta, a następnie odwirowaniu jej w specjalnym urządzeniu. W efekcie czerwone krwinki zostają oddzielone od osocza bogatopłytkowego, które następnie pobiera się do strzykawki i stosuje jako mezoterapię.

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej

1. cukrzyca i choroby metaboliczne,

2. stosowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych,

3. stosowanie leków przeciwzakrzepowych,

4. nowotwory,

5. ciąża,

6. opryszczka,

7. karmienie piersią,

8. stwardnienie rozsianie,

9. epilepsja,

10. choroby autoimmunologiczne,

11. małopłytkowość,

12. anemia,

13. zapalenie zakrzepowe żył,

14. reumatoidalne zapalenie stawów,

15. alergia na którykolwiek składnik substancji aktywnych.

16. infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry

17. zakażenie HIV.

 

Jak wygląda zabieg?