Implanty cyrkonowe – charakterystyka

27 listopada 2022
Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Implanty stomatologiczne Poznań to najlepszy sposób odbudowy utraconych naturalnych zębów. Dlaczego? W odróżnieniu od innych metod protetycznych, implanty umożliwiają nie tylko idealną odbudowę estetyki uśmiechu, ale także doskonałe odbudowanie funkcjonalności układu żucia. Obecnie stosuje się dwa rodzaje filarów implantów stomatologicznych, które wyróżnia materiał wykonanie – implanty tytanowe lub implanty cyrkonowe. W niniejszym artykule zajmiemy się tymi drugimi, przedstawimy ich charakterystyczne właściwości i wyjaśnimy dla kogo są one przeznaczone. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Ból głowy a okluzja zębów

Klinika Implanty Poznań posiada w swojej ofercie zabieg wszczepienia implantów! Umów się na wizytę, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Historia implantów cyrkonowych

Protetyka Poznań oparta na materiałach ceramicznych zaczęła rozwijać się już w XIX wieku. Od czego się zaczęło? W 1820 r. dentysta J.C.F. Maury przedstawił pracę opisującą metodę, która pozwala na uzyskanie porcelany półprzeźroczystej. Opisywał formowanie zębów z dwóch składowych ceramicznych: porcelanowego jądra i glazury tworzącej płaszcz. Natomiast 1825 r. produkcją zębów porcelanowych na dużą skalę zajął się jubiler S.W. Stockton. Charles Henry Land był pionierem indywidualnych, pełnych i wypalanych koron o wysokiej estetyce. W 1894 r. zbudowano piec elektryczny umożliwiający wypalanie uzupełnień ceramicznych. Rok 1898 był rokiem odkrycia porcelany o niskiej temperaturze topnienia. Wszystkie te odkrycia przyczyniły się do rozpowszechnienia uzupełnień pełnoceramicznych i ich produkcji na masową skalę.

Implanty cyrkonowe – charakterystyka materiału

Implanty ceramiczne wykonane są z tlenku cyrkonu (od dawna używanego też w endoprotezach stawu biodrowego), który całkowicie spełnia wszelkie wymagania, jakie stawiają przed nim implanty zębowe. Nieprzypadkowo mówi się o nich perła wśród implantów. Jedną z zalet ceramicznych implantów jest właśnie ich estetyczna barwa – kolor kości słoniowej, łudząco przypominający własne zęby. Dzięki niezwykle stabilnej strukturze chemicznej, z ceramiki nie uwalniają się jony ani żadne inne związki chemiczne. Ceramika nie podlega korozji i nie wywołuje reakcji zapalnych. Implanty cyrkonowe to alternatywa dla pacjentów uczulonych na implanty tytanowe, najczęściej stosowane w tej chwili rozwiązanie na rynku. Cyrkon, z którego powstają implanty wykorzystywany jest również do tworzenia koron oraz mostów. Warto też wspomnieć, że reagują one na światło słoneczne identycznie jak zęby naturalne.

blank

Zalety implantów cyrkonowych

 • Ceramika jest sprawdzona i trwała. Stosowana w medycynie (stawy biodrowe) i stomatologii od 25 lat (implanty ceramiczne).
 • W przeciwieństwie do innych materiałów, ceramika jest nietoksyczna i wysoce biokompatybilna.
 • Na ceramicznych implantach naturalnie osadza się mniej bakterii(płytki nazębnej, biofilmu), co również zmniejsza ryzyko zapalenia dziąseł.
 • Dzięki ceramice nie ma ryzyka rozwinięcia alergii i tym samym obciążenia układu odpornościowego.
 • Implanty ceramiczne są atrakcyjne wizualnie.
 • Tlenek cyrkonu z którego wykonane są implanty jest bardziej odporny na pękanie niż inne materiały ceramiczne.

Czy implanty cyrkonowe (ceramiczne) mają w składzie metale?

Czysty cyrkon przypomina z wyglądu diament. Ten kryształ jest modyfikowany w celu produkcji implantów, ponieważ w tym celu wykorzystuje się biały dwutlenek cyrkonu, który jest metalem przejściowym. Jednakże implanty cyrkonowe są sprzedawane, jako produkt niezawierający metalu. Jak to? Jest to możliwe, ponieważ cyrkon w tej postaci przekształca się w kryształ i staje się ceramiką. Dlatego cyrkon w postaci dwutlenku cyrkonu uważa się za pierwiastek wolny od metalu.

Warte uwagi: Higiena zębów podczas wakacji

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

blank

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

  Kliknij aby ocenić ten post!
  [Całość: 1 Średnia: 5]

  Potrzebujesz Pomocy?
  Scan the code