Mezoterapia igłowa skóry głowy

5 kwietnia 2023
Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Mezoterapia igłowa skóry głowy to metoda leczenia polegająca na wstrzykiwaniu potrzebnych włosom witamin, minerałów i mieszanek aminokwasów. Dzięki tej metodzie składniki odżywiające cebulki łatwo osadzają się we włosach. Za jej pomocą można leczyć wypadanie włosów, ponieważ zagęszcza przerzedzone włosy. Ponadto zatrzymuje wypadanie włosów oraz sprawia, że są one mocniejsze i bardziej błyszczące. Mezoterapia umożliwia cofnięcie lub zatrzymanie wielu niekorzystnych zmian i jest cennym elementem medycyny przeciwstarzeniowej. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Rany i otarcia w jamie ustnej

Wskazania do zastosowania 

 • Nadmierne wypadanie włosów
 • Łojotok skóry głowy związany z rozpadem gruczołów łojowych;
 • Łupież
 • Podrapana i sucha skóra głowy
 • Zwiększona łamliwość włosów i rozdwojone włosy
 • Utrata objętości w obszarze podstawy

Mezoterapia igłowa skóry głowy – jak stosować?

Mezoterapia igłowa skóry głowy polega na bezpośrednim wstrzyknięciu witamin, składników mineralnych (wapń, jod, mangan, miedź, cynk, selen, żelazo, potas), środków związanych z warstwą keratynową skóry, aminokwasów i ekspanderów powierzchniowych niezbędnych do wzrostu i rozwoju włosa. Uważany jest za jedno z najpopularniejszych zastosowań we współczesnej kosmetologii w walce z różnymi problemami z włosami. Dzięki tej aplikacji można uporać się z wieloma problemami: pobudzeniem nieaktywnych cebulek, odżywieniem cebulek włosowych, likwidacją łupieżu. 

Mikroiniekcje pomagają w aplikacji specjalnych leków zawierających witaminy i składniki odżywcze niezbędne dla zdrowych włosów i ich wzrostu. Skład leczniczy dobiera lekarz w zależności od problemu. 

Mezoterapia skóry głowy a problem wypadania włosów

Istnieje kilka rodzajów wypadania włosów, z których wszystkie mogą być mylące dla tych z nas, którzy po prostu szukają rozwiązania. Mówiąc prościej, jeśli znajdziesz przerzedzone obszary na skórze głowy, które nie były puste, doświadczasz wypadania włosów. Przyczyny tego są dość ogólne i mogą obejmować silny stres, zaburzenia równowagi hormonalnej, ciążę lub genetykę.

Łysienie androgenowe. Termin „androgenetyczny” odnosi się do zwiększonej produkcji hormonów androgenowych, które mogą powodować osłabienie mieszków włosowych i przerzedzenie obszarów wokół skroni i czubka głowy, powodując cofnięcie się linii włosów.

Łysienie inwolucyjne. Jednym z objawów starzenia się jest wypadanie włosów. U kobiet i mężczyzn po 50 roku życia skraca się okres pomiędzy typowym cyklem włosa od jego wzrostu do fazy wypadania. Nowe włosy mogą rosnąć, ale wolniej, podczas gdy wypadanie włosów następuje szybciej i dłużej, stąd powstawanie przerzedzonych obszarów na skórze głowy. 

Łysienie trakcyjne. Częściej przyczyną wypadania włosów u kobiet niż u mężczyzn jest łysienie trakcyjne, spowodowane przez ciasne fryzury, takie jak warkocze, kucyki lub koki. Ciągnięcie za włosy z czasem może prowadzić do osłabienia mieszków włosowych i ich łamliwości.

Mezoterapię skóry głowy poleca się w szczególności osobom, które borykają się z wypadaniem włosów i łysieniem. Nadmierne wypadanie włosów to częsty problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Panie szybciej rozpoznają u siebie pierwsze oznaki łysienia niż mężczyźni podejmują walkę z tym problemem. Skuteczność leczenia jest zadowalająca, ale czasami na zadowalające efekty trzeba czekać nawet kilka miesięcy.

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

blank

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

  Kliknij aby ocenić ten post!
  [Całość: 0 Średnia: 0]

  Potrzebujesz Pomocy?
  Scan the code