Mezoterapia igłowa Poznań – poznaj korzyści

21 marca 2023
Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Mezoterapia igłowa Poznań to nieinwazyjna technika polegająca na powierzchownych mikroiniekcjach, tuż pod naskórkiem, do docelowych tkanek. Termin „mezo” pochodzi od mezodermy lub środkowej warstwy skóry (głębokość ok. 1 mm). Mezoterapia to zabieg stymulujący mezodermę, który łagodzi szereg objawów i dolegliwości.

Wstrzykiwany roztwór może zawierać szeroką gamę minerałów, witamin, aminokwasów, kwasów nukleinowych i koenzymów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Jednak w jaki sposób mezoterapia igłowa wpływa na włosy? Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Mezoterapia igłowa – niech Twoja skóra odzyska blask!

Kiedy warto zastosować mezoterapię igłową?

Chociaż mezoterapia igłowa Poznań jest alternatywną interwencją estetyczną, znajduje zastosowanie w leczeniu przeciwstarzeniowym, odnowie skóry, usuwaniu cellulitu, wyszczuplaniu miejscowym, usuwaniu pęknięć i przebarwień, blizn, zdrowiu włosów, redukcji bólu ostrego i przewlekłego, kontuzjach sportowych oraz różnych choroby skórne. Proces ten polega na stymulacji struktur takich jak kolagen i elastyna pod skórą. W ten sposób krążenie krwi, krążenie limfy i odpowiedź immunologiczna są regulowane w tym obszarze.

W sensie technicznym mezoterapia to podawanie witamin, minerałów, aminokwasów, enzymów poprzez mikroiniekcję do środkowej warstwy skóry, samodzielnie lub ogólnie w postaci mieszaniny. Substancje do wstrzyknięcia są ustalane zgodnie z osobą i jej życzeniami.

Alternatywnymi przypadkami, w których najczęściej stosuje się mezoterapię są:

 • Zwiotczenie spowodowane starzeniem
 • Plamy słoneczne
 • Pęknięcia skóry
 • Powstawanie cellulitu
 • Niedobór pigmentu 
 • Fioletowość i worki pod oczami
 • Wypadanie włosów lub łysienie
blank

Mezoterapia igłowa Poznań – zabieg na twarz

Niedobór kolagenu i uszkodzenia słoneczne psują pełnię i wygląd skóry. W mezoterapii twarzy leki miesza się w niewielkich ilościach i podaje bezpośrednio pod skórę. Dzięki tej mezoterapii skóra może w krótkim czasie skorzystać ze skutecznych substancji, a ponieważ leki podawane są w bardzo małej ilości, zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Mezoterapia twarzy (mezolifting) to naturalna i korzystna metoda odnawiania skóry i skuteczna w walce ze zmarszczkami czy wiotczeniem skóry. Ponadto metoda ta jest wysoce skuteczną kuracją przeciwstarzeniową. Stymuluje syntezę kolagenu w skórze, zapewniając odmłodzenie, napięcie i blask. Po mezoterapii twarzy skóra wygląda na świeżą i wypoczętą, zwiększa się elastyczność skóry i zmniejsza się wiotczenie, spłycają się zmarszczki, uzyskuje się promienny wygląd.

Dzięki tej metodzie kwas hialuronowy, przeciwutleniacze, witaminy, minerały i aminokwasy są aplikowane pod skórę za pomocą maleńkich igiełek. Bezpośrednie podanie tych korzystnych substancji na skórę powoduje jej stymulację. Ponadto, co za tym idzie – zwiększa produkcję kolagenu, elastyny, staje się bardziej nawilżona, tworząc odnowioną skórę. Przed aplikacją skóra jest oczyszczana i dezynfekowana. Na pół godziny przed zabiegiem można nałożyć krem znieczulający.

Mezoterapię na twarz stosuje się początkowo w odstępach od jednego do czterech tygodni. Można to zrobić co trzy lub sześć miesięcy po średnio czterech lub sześciu sesjach. Pozytywne efekty zabiegu zaczynają pojawiać się już po drugiej sesji. Mimo zakończenia kuracji efekt odnowy skóry trwa.

Mezoterapia igłowa – zabieg na włosy

Mezoterapia włosów to metoda zapewniająca porost włosów oraz zapobiegająca wypadaniu włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dostarcza niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych skórze głowy oraz zapobiega wypadaniu włosów. Za pomocą iniektora zawierającego składniki odżywcze w skórę głowy wstrzykuje się płyn. Z drugiej strony metoda ta przyspiesza metabolizm komórkowy, niszczy infekcje i zwiększa rytm krążenia krwi w skórze głowy. Pomaga odzyskać długie, mocne, pełne objętości i zdrowe włosy poprzez rewitalizację mieszków włosowych. W metodzie tej za pomocą bardzo cienkich igieł wstrzykuje się kilka milimetrów pod skórę głowy witaminy, minerały, przeciwutleniacze i inne składniki, które wzmacniają i utrzymują tkankę. Tą metodą zapobiega się przyszłemu wypadaniu włosów poprzez utrzymanie i wzmocnienie nowo narodzonych pasm włosów.

Warte uwagi: Znieczulenie Wand w protetyce i dentystyce estetycznej

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

blank

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

  Kliknij aby ocenić ten post!
  [Całość: 1 Średnia: 5]

  Potrzebujesz Pomocy?
  Scan the code