Na czym polega platform switching?

27 listopada 2022
Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 5]

Konstrukcja wspornikowa (platform switching) kości obejmuje wnętrze pierścienia kości w koronowej części implantu, którą dopasowuje się do kości wyrostka zębodołowego. Koncepcję konstrukcji wspornikowej opracowano w celu kontrolowania utraty kość po implantacji. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Sterydy i ich wpływ na implanty zębów

 Implanty Zębów Poznań

Platform switching – wyjaśnienia

Platform switching odnosi się do użycia łącznika o mniejszej średnicy, połączonego z szyjką implantu o większej średnicy. Połączenie to przesuwa obwód połączenia implant-łącznik do wewnątrz, w kierunku osi centralnej (środka implantu), aby poprawić rozkład sił. Aby chronić leżącą pod spodem kość przed naciekiem komórek zapalnych i inwazją, zdrowa tkanka łączna jest potrzebna do ustanowienia biologicznego uszczelnienia, porównywalnego z tym wokół naturalnych zębów. Stwierdzono, że w grupie, w której zastosowano platform switching, ilość utraty masy kostnej była znacznie mniejsza niż w grupie kontrolnej.

blank

Na czym polega wykorzystanie platform switching?

Liczne czynniki mogą wpływać zarówno na utratę masy kostnej, jak i stan tkanek miękkich wokół implantu. Istotne badanie dotyczące platform switching przeprowadził Lazzara w 2006 roku. Opisuje on w jaki sposób koncepcję tę przypadkowo odkryto ponad 25 lat temu, kiedy komponenty protetyczne o tej samej średnicy nie zawsze były dostępne na rynku i zamiast nich stosowano węższe. Badanie wykazało i postawiło hipotezę, dlaczego mniejsza przebudowa kości wyrostka zębodołowego ma miejsce, gdy mniejsze łączniki stosuje się w większych miejscach implantacji. Przy użyciu tych mniejszych łączników doszło do mniejszej przebudowy kości wyrostka zębodołowego.

Teoria opiera się zasadniczo na szerokości biologicznej (biologicznie potrzebna odległość między nabłonkiem łączącym a kością wyrostka wnosi około 2 mm). Zaczęto celowo tworzyć o szerokości biologicznej. Stwierdzono, że zmiany strukturalne związane z konstrukcją wspornikową oferują wiele zalet i potencjalnych zastosowań. Włączając w to sytuację, w której pożądane jest zastosowanie większego implantu, lecz przestrzeń protetyczna jest ograniczona. Ponadto w przypadkach gdy niektóre implanty są pożądane w przedniej strefie, gdzie zachowanie kości wyrostka zębodołowego może prowadzić do poprawy estetyki.

Korzyści z platform switching

Liczne badania wykazały, że stosowanie tej procedury poprawia krótkoterminową i długoterminową żywotność implantów jamy ustnej z kilku różnych powodów:

  • Zachowanie kości wyrostka. Osteointegracja jest niezbędnym procesem potrzebnym do udanego wszczepienia implantu dentystycznego udanego implantu dentystycznego, więc materiał kostny, do którego jest on przymocowany, musi być utrzymany, aby implant zachował swoją integralność. Postępująca utrata kości radykalnie zmniejsza przeżywalność implantu. Zastosowanie platform switching poprawia zachowanie kości wyrostka zębodołowego i pozwala na większą stabilność implantu.
  • Konserwacja tkanek miękkich. Tkanka miękka wokół implantów dentystycznych ma kluczowe znaczenie dla jej walorów estetycznych, ponieważ tkanka ta sprawia, że ​​implant wygląda bardziej naturalnie. Jednak tkanka miękka jest również niezbędna, ponieważ działa jako bariera ochronna, zapobiegając uszkodzeniu kości przez mikroorganizmy. Zastosowanie platform switching zwiększa objętość tkanki miękkiej.

 Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

blank

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

    Kliknij aby ocenić ten post!
    [Całość: 1 Średnia: 5]

    Potrzebujesz Pomocy?
    Scan the code