Wszelkie prace protetyczne muszą być wykonywane z zachowaniem pełnej precyzji, ponieważ ma to przełożenie na późniejszy komfort pacjenta. Nie ulega wątpliwości, że współczesna stomatologia ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. Dzięki Wand możliwe jest znieczulanie bez bólu, ale również bez ograniczania sprawności mimetycznej pacjenta. Po wykonaniu zabiegu, pacjent nie odczuwa odrętwienia warg i od razu może powrócić do swoich codziennych zajęć. Wand jest więc metodą znieczulania, dzięki któremu pacjent nie traktuje wizyty u dentysty jako nieprzyjemnego przeżycia, ponieważ wie, że opuści gabinet nie doświadczając w nim bólu ani żadnego innego dyskomfortu.
Przeczytaj również: Chirurgiczna ekstrakcja zęba
W przypadku konieczności usunięcia zęba czy wstawienie uzupełnia protetycznego, pacjenci chcą mieć pewność, że zabieg można wykonać w możliwie najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób. Aby mieć spokój ducha i pewność, że wszystko przebiegnie pomyślnie, skontaktuj się z kliniką dentystyczną Stankowscy-Białach. Specjaliści przeprowadzą Cię przez całą procedurę, dbając o Twój komfort i nie pozostawiając przykrych wspomnień. Skorzystaj z usługi usunięcie zęba Poznań i przejdź do kolejnego kroku – uzupełnienia brakującego uzębienia w ramach usług Protetyka Poznań.

Znieczulenie podniebienne i poszczególnych zębów przy użyciu Wand
Znieczulenie podniebienne pozwala dzięki jednemu wkłuciu znieczulić siekacze i kły. Przy pomocy Wand można wykonać dwa rodzaje znieczuleń podniebiennych – znieczulenie PASA oraz AMSA. Są one lepszą alternatywą dla znieczuleń nasiękowych. Dlaczego? Ze względu na to, że specjalista nie musi wykonywać wielu wkłuć, aby znieczulić większą ilość zębów. Przy jednym wkłuciu, które jest całkowicie bezbolesne, można znieczulić nawet 6 zębów. To rozwiązanie pożądane zarówno wśród specjalistów, jak i wśród pacjentów.
Natomiast w przypadku gdy należy znieczulić jeden ząb lekarz może traktować Wand STA jako znieczulenie podstawowe i stosować je zamiast znieczulenia przewodowego czy nasiękowego. Zarówno znieczulenie nasiękowe, jak i przewodowe są nieprzyjemne dla pacjenta, przede wszystkim dlatego, że ich wykonanie jest bolesne. Ponadto wywołują nadmierny stopień znieczulenia w stosunku do rozległości zabiegu. Chcąc znieczulić pojedynczy ząb, nie ma potrzeby narażać pacjenta na zaburzenia czucia w obrębie połowy języka, warg czy policzka.
Eliminacja odrętwienia ust i twarzy
Klasyczne znieczulenia mogę niestety powodować niechciane powikłania. Do najczęstszych powikłań zalicza się porażenie nerwów ruchowych oraz uszkodzenie nerwu czuciowego. Pierwsze z nich ustępuje bez konieczności interwencji lekarskiej, zazwyczaj po kilku godzinach, czyli po wchłonięciu się płynu znieczulającego. Z kolei uszkodzenie nerwu czuciowego bywa odczuwalne do momentu jego regeneracji – niekiedy trwa to nawet kilka miesięcy.
Znieczulenia Wand skutecznie eliminuje ból danego obszaru jamy ustnej pacjenta, lecz nie znieczula przy tym warg i twarzy. Ma to szczególne znaczenie w stomatologii estetycznej. Dzięki temu, że pacjent pozostaje w pełnej sprawności mimetycznej, specjalista nie ma problemu z prawidłową oceną linii uśmiechu.
Warte uwagi: Codzienna higiena jamy ustnej – szczotkowanie to za mało