Czy mezoterapia igłowa boli?

11 kwietnia 2023
Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Mezoterapia igłowa to jedna z najpopularniejszych metod poprawy wyglądu skóry. Polega na podaniu specjalnego preparatu podskórnego za pomocą cienkich igieł. Jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają osoby zainteresowane tą metodą, jest to, czy mezoterapia igłowa boli. Często słyszy się, że jest to zabieg bardzo bolesny, a sama procedura jest przerażająca. Jednak w rzeczywistości, mezoterapia igłowa nie powinna powodować dużych doznań bólowych. Ponadto korzyści, jakie przynosi, są niewątpliwie warte ewentualnego dyskomfortu. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Stankowscy & Białach Stomatologia

Przeczytaj również: Mezoterapia igłowa skóry głowy

Co może być powodem ewentualnego bólu?

undefined – Kliniki.pl

Istotą mezoterapii igłowej jest podanie podskórnie specjalnego preparatu zawierającego wiele składników odżywczych. Mają one za zadanie regenerować i odmładzać skórę. Preparat podawany jest za pomocą cienkich igieł, które wstrzykiwane są na głębokość kilku milimetrów. W zależności od indywidualnych preferencji pacjenta, zabieg można przeprowadzić z zastosowaniem specjalnego kremu znieczulającego, który znacznie zmniejsza odczuwanie bólu.

Warto jednak zaznaczyć, że sama procedura jest bardzo krótka i trwa zaledwie kilka minut. Większość pacjentów opisuje odczucia podczas zabiegu jako niewielki dyskomfort lub delikatne ukłucie, które szybko przechodzi. Po zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona lub obrzęknięta, ale jest to naturalna reakcja organizmu i zwykle szybko mija.

Mezoterapia igłowa – formy znieczulenia

W sytuacji, gdy zabieg mezoterapii igłowej przeprowadza się na delikatnych i podatnych na ból miejscach ciała, takich jak, np. okolice oczu – wykorzystuje się różnego rodzaju formy znieczulania. Procedura podawania substancji przy pomocy igieł może wiązać się z nieco większym dyskomfortem w przypadku tych miejsc. Z kolei zabieg obejmujący obszary, takie jak np. brzuch, czy uda bywa bardziej komfortowy. 

Osoby, które obawiają się, czy mezoterapia igłowa boli, muszą pamiętać, że obecnie dysponujemy wieloma sposobami, które maksymalnie podnoszą komfort w trakcie zabiegu. Skóra przed iniekcją może być znieczulona maścią zawierającą lidokainę. Dzięki niej zabieg jest bezbolesny. Stosowane są też systemy chłodzenia, które zmniejszają dyskomfort pozabiegowy. Ponadto doświadczony lekarz wprowadza igłę precyzyjnie na określoną głębokość. 

Ból po wyjściu z gabinetu? Wykluczone!

Po wykonanej mezoterapii mogą pojawić się niewielkie siniaki i obrzęki. Jednakże będą one krótkotrwałe i szybko znikną, jeśli będziesz stosować się do zaleceń specjalisty, dotyczących dbania o skórę po zabiegu. Skóra stanie się bardziej promienna, nawilżona, odżywiona i jędrniejsza z lepszą teksturą. Zaleca się cykl 6-8 sesji co dwa tygodnie z zabiegami podtrzymującymi 1-2 razy w roku. 

Aby mieć pewność, że nawet po zabiegu nie będziesz odczuwać żadnego dyskomfortu ani bólu, możesz zastosować okłady z lodu bądź żel chłodzący, na miejsce które poddawane było zabiegowi. To pomoże zmniejszyć ewentualny obrzęk i ryzyko pojawienia się siniaków. Powinnaś unikać noszenia makijażu przez 12 godzin po zabiegu wypełniającym oraz wywierania nadmiernego nacisku na leczony obszar przez pierwsze kilka godzin. Dzięki temu, żaden etap leczenia nie sprawi Ci nieprzyjemności. 

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Opinie
Naszych Pacjentów

5/5

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

Tomasz Szmidt

Wyjątkowe miejsce stworzone przez ludzi przepełnionych pasją i najwyższą formą profesjonalizmu i sercem na dłoni.

Tomasz Schmidt

Prowadzący program „Ostre Cięcie”

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

wszystkie specjalizacje w jednym miejscu

bezpłatne wifi

strefa relaksu

pyszna kawa i herbata

płatność kartą, kredytowanie

parking dla Pacjentów

przystosowany dla niepełnosprawnych

klimatyzowane wnętrza

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Kliknij aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Formularz Kontaktowy


Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania oraz ustalimy termin wizyty.

Zadzwoń tel. 518 327 667 lub napisz:

    Kliknij aby ocenić ten post!
    [Całość: 1 Średnia: 5]

    Potrzebujesz Pomocy?
    Scan the code